forum.ingkomora.rs
forumi Inženjerske komore Srbije

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži 
   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Uputstvo za korišćenje

o jeziku

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    forum.ingkomora.rs -> Permanentno usavršavanje članova IKS
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ranko0537

Pridružio: 27 Jul 2004

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2005 3:28 am    Naslov: o jeziku Odgovoriti sa citatom

Може ли се ово звати "СТАЛНО усавршавање чланова ИКС", да мало избегнемо те грозне комунистичке изразе?

Још нам само фали да се појаве "едукатори" да нас "едукују" и да то раде "транспарентно"...

Верујем да једна образована особа, а инжењер је то по дефиницији, треба да се и у језичком изражавању уздигне изнад "гастарбајтерског" речника. О званичној установи, каква је Комора, да и не говоримо.

Могли бисте да платите лектора, за почетак. Вероватно није скупо, а није срамота. Само би било много лепше.

:cry:
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
doncev0789

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2005 9:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada je već reč o jeziku ne mogu da ne odreagujem i ne pomenem jednu stvar koja je na mene ostavila prilično negativan utisak. Pretpostavljam da smo svi već primali od Komore razne dopise i pozive za glasanje. No, da li je ikome zasmetala reč u donjem levom uglu koberte "TISKOVINA"?
Ništa ja nemam protiv Hrvatskog jezika ali ako živimo u Srbiji i ako je ovo naše udruženje na nekom državnom nivou, zar onda ne bi trebalo da se na zvaničnim dopisima koristi Srpski jezik? Tisak znači štampa, pa bi adekvatan izraz u našem jeziku bio "ŠTAMPANA STVAR". Ovaj izraz se i inače koristi i zašto je bilo nužno upotrebiti reč "TISKOVINA" zaista ne znam. :shock:
S poštovanjem!
Nazad na vrh
parec3174

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2005 11:14 am    Naslov: "permanentno" Odgovoriti sa citatom

Drago mi je da ste pokrenuli akciju usavršavanja članova IKS.
Postoji dosta tema za koje sam zainteresovan, ali predavanja se uglavnom održavaju u Beogradu.
Pretpostavljam da svi predavači imaju svoja predavanja u elektronskoj formi, pa predlažem da to neko sakupi i napravi jedan ili više CD-ova ( ili DVD) koji će moći da se kupi ili deli besplatno članovima IKS.
Nazad na vrh
mihailo

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 2:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Правилник о садржини и начину осматрања тла и објекта у току грађења и употребе ("Службеном гласнику РС", бр. 93/2011 од 9.12.2011. године.)

Члан 3.
Осматрањем понашања тла обухвата се тло на коме се објекат налази, односно у којем се објекат налази и тло у садејству (интеракцији) са објектом...

Молим Вас, треба ли страном речју (интеракција) објашњавати нашу реч (садејство)?
Ако не знате шта је садејство - то је интеракција (а то сигурно знате шта је)!

Дакле, видите докле је то дошло!

И какав коментар дати!?
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    forum.ingkomora.rs -> Permanentno usavršavanje članova IKS Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu