forum.ingkomora.rs
forumi Inženjerske komore Srbije

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži 
   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Uputstvo za korišćenje

DA LI JE KOMORA SERVIS INZENJERIMA ILI JE OBRATNO?

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    forum.ingkomora.rs -> Pravilnik minimalnih cena projektanskih usluga
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
izet7101

Pridružio: 27 Jul 2004

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2005 4:59 pm    Naslov: DA LI JE KOMORA SERVIS INZENJERIMA ILI JE OBRATNO? Odgovoriti sa citatom

Ovo sam pitanje postavio sebi, a sad ga postavljam i vama, postovani kolege.

Posjedujem tri licence i podnio sam zahtjev i za cetvrtu. I od cetiri moja zahtjeva, samo je jedan rijesen bez problema, natezanja, ubjedjivanja sa osobama zaposlenim u komori koje bi trebalo da budu nas servis a ne mi njihov, i ako sam u sva cetiri sucaja blagovremeno i uredno podnio zahtjeve i u sva cetiri slucaja ispunjavao sve uslove za dobijanje licence.

I zato se pitam..

DA LI JE KOMORA SERVIS INZENJERIMA ILI JE OBRATNO?

Jesmo li mi inzenjeri tu da bi placali clanarinu od koje se Komora i finansira i gospoda zaposleni dobijaju plate, tj. mi bili njihov servis ili smo mi izenjeri tu da bi oni bili nas servis, pruzali nam podrsku, olaksali nam posao, uredili "pravila igre" na inzenjerskom trzistu i sl.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nesa9710

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2006 12:16 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Potpuno se slazem sa kolegom, ali bih da dopunim jos neke SITNICE.

U samom startu (pocetak rada Komore) bilo je mnogo obecanja: razne pomoci na razna pitanja, literatura, programi za projektovanje ili proracune... ali kao i obicno sve je to dok se ne dobiju glasovi, a onda oni odose po svoj kajmak, a mi => kud koji...

Bilo bi lepo kada bi i ove kao i sve ostale poruke koje bi kolege napisali neko od NADLEZNIH nekada procitao pa da ih barem i prokomentarise, jer mozda smo mi sve ovo pogresno protumacili, a da oni to rade samo za nase dobro.

U svakom slucaju mislim da bi svaki inzenjer trebao da se izjasni i malo da se posveti ovim problemima, pa makar nasao i nesto poitivno.
Nazad na vrh
olga326

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2016 9:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U pravu ste, kolege i koleginice....Mnogo toga Komora nije uradila a trebalo je.....ali clanstvo je inertno....Komori smo mi servis jer placamo mnoge parazite....duga prica a i nepotrebna.
Nazad na vrh
milosst

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2016 3:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ko je god pokušao da telefonom dobije neku informaciju imao je priliku da uživa u signalu zauzeća linije ili da trenira strpljenje čekajući uzaludno da se neko javi!

A danas sam bio zaludan i prebrojao 22 osobe na nekom od radnih mesta u komori. I to ne računajući regionalne kancelariji.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    forum.ingkomora.rs -> Pravilnik minimalnih cena projektanskih usluga Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu