forum.ingkomora.rs
forumi Inženjerske komore Srbije

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži 
   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Uputstvo za korišćenje

INŽENJERSKA KOMORA
Idi na stranu Prethodni  1, 2

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    forum.ingkomora.rs -> Sajt Komore
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
mimobe

Pridružio: 27 Jul 2004

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 11:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Aco i Ljiljo, nisam dovoljno pismen da organizujem glasanje po pitanju rada INŽENJERSKE KOMORE.

Moj predlog teksta je sledeći:

"Nisam zadovoljan radom INŽENJERSKE KOMORE SRBIJE i njenim učešćem u stvaranju pravnog - zakonskog ambijenta za stručan i efikasan rad u oblasti prostornog i urbanističkog planiranja, projektovanja, nadzora i izgradnje objekata."

Ako ste vi u stanju da organizujete glasanje bio bih vam zahvalan, za početak.

Takođe bih vam bio zahvalan i za dopunu i izmenu predloženog teksta tj. protesta.

Ali kako skupiti bar 100, a da ne kažem 1000 potpisa ?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zaphod0410

PorukaPoslao: Sub Jun 29, 2013 6:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Извињавам се претходницима што им реметим континуитет излагања али не знам где ћу са овим (осим овде у овој теми)

Пренето са:
http://www.mgu.gov.rs/

Министар грађевинарства и урбанизма Велимир Илић и aмбасадор Сједињених Америчких Држава у Србији Мајкл Кирби отвориће "стручну" конференцију на којој ће бити презентован Предлог концепта реформe поступка издавања грађевинских дозвола у четвртак, 27. јуна 2013. године у 11:30 часова у Медија центру, Теразије 3.

Добро, било па прошло. Нема везе. Није први пут а изгледа неће бити ни последњи. Али не могу а да се, онако по српски, не запитам: `оћел`, бре, та Комора већ једном да одрасте?

Ето, овде на њеном сајту видимо како се хвали на сва уста јер, божемој, стара је већ 10 година! И како су све то тамо, лепо и свечано (Јел` било ватромета?) прославили (ено слике, њима лепо а нама како Бог да) а на другој страни министарство, после пар дана, организује стручну конферецију у Медија центру о Предлогу концепта издавања грађевинских дозвола и `ладно заобилази Комору!

Чему онда прослава 10 година Комора ако је нико низашта не пита? И и која је сврха њеног десетогодишњег постојања ако ни министра, ни министарство није ни бригеша шта о тој теми може да каже 25.000 инжењера?

Е, сад, питам се: Зашто се Комора није потрудила да та "стручна" конференција буде организована у сарадњи са Комором?

Ајд` добро, да прихватимо да није знала,није обавештена, итд..., али могла се потрудити да зна, да буде обавештена, итд, ..., - ал` чак ни то није урадила!

А основана је због:
"унапређења услова за обављање стручних послова у области просторног и урбанистичког планирања, пројектовања, изградње објеката и других области значајних за планирање и изградњу, заштите општег и појединачног интереса у обављању послова у тим областима, организовања у пружању услуга у наведеним областима, као и ради остваривања других циљева."

Зашто је министарство није звало? Ако је није звало зашто се није гурала да је зове?

Да јој можда није испод части да се гура у име својих чланова?

Или такво гурање не би ОДРАЖАВАЛО принципијелне СТАВОВЕ Коморе?

Nazad na vrh
mihailo

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 3:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Овој наметничкој организацији која се у сваком новом броју Гласника хвали бројем чланова треба јасно и гласно рећи: не хвалите се бројем уцењених, који без учлањења у Вашу лихварску фирму не могу да раде!
Немате Ви толико чланова зато што сте цењена Комора која штити струку и своје чланове, већа зато што чланови Ваши немају право на рад (уставом загарантовано право!) ако Вама не плаћају годишњи данак.
Па сте увели још и Потврде о валидности лиценце за текућу годину, које су услов за признавање лиценце!
Плати, па клати!
Клатимо се сви ми, уцењени, обешчашћени чланови Коморе. И плаћамо данак да бисмо имали 'леба.
А Ви то сервирате као велики успех Коморе! Срамота!
Осим приступа сајту прописи.нет никакву корист од Коморе немају њени унижени чланови.
Када се Комора огласила поводом актуелних збивања у вези струке?
Када је Комора реаговала на лоше Законе и Правилнике у вези струке?
Никад!
Булументи која у наше име и за наш рачун представља Комору битна је само 'лова'. Семинари и предавања разних фирми су корисна ствар - али Комори је битно да то наплати и да се хвали годишњим финансијским извештајем!
А уређење односа у струци, у друштву, у градитељству?
Ма, пуца им прслук за то.
Плати, па клати!
Nazad na vrh
mihailo

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 2:48 pm    Naslov: plati pa klati Odgovoriti sa citatom

Погледајте само галерију слика Коморе!
Зашто у тој галерији нема репрезантитивних објеката и пројеката уместо самозадовољних и саморекламерских ликова?

Poslednji izmenio mihailo dana Uto Sep 03, 2013 6:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
ljilja5478

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 11:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li Inzenjerska komora Srbije zna koliko je njenih clanova nezaposleno?
Nazad na vrh
mihailo

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 2:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Док сам поново читао разне коментаре у оквиру разних тема на овом форуму, ошамари ме једна 'мисао':
Нигде не нађох било какав одговор на било које питање, критику, предлог изнете на овом форуму! Људи моји, унижени сапатници моји, па господа из Коморе се, ако уопште читају све те вапаје о нашој муци, сигурно свима нама слатко смеју! Уз кафицу!
Ми сами све своје јаде знамо - исти су нам. И нема сврхе да једни другима то препричавамо.
Зато напуштам форум.
Плашим се да се господа којој су критике упућене не загрцну од смеха, па кафицу проспу преко Статута Коморе.
Nazad na vrh
mimobe

PorukaPoslao: Pet Sep 13, 2013 2:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobih novi časopis. Par dana ga nisam otvorio da se ne bi sekirao. Ali onda otvorih i navali sekiracija.
Možda ja ne shvatam šta ta komor treba da radi, nemam volje i živaca da čitam statute i programe,....

Setim se da je postojalo objašnjenje (tumačenje) da plaćanje članarine ovoj "organizaciji" ne može biti uslov da se inženjeru usjkrati pravo na rad uslovljeno licencom koju je stekao znanjem i iskustvom. To tumačenje se izgubilo sa foruma i sajtova pa bih molio one koji ga imaju ili znaju gde je da ga prezentiraju.

Ja sam licencu stekao na osnovu škole, iskustva i položenog državnog ispita. To što nekom plaćam ili ne plaćam članarinu ne bi trebalo da ima uticaj na moje sposobnosti i prava na rad.
Nazad na vrh
zaphod0410

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 2:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Изненађење!
Комора је коначно, на свом сајту, почела да објављује мноштво информација која се тичу свих њених чланова а баш нико да је похвали због тога.
Па јел` то у реду!
Наравно да није, па ћу ја то први да урадим.
Напред Коморо!
Много још тога има пред свима нама али све почиње првим кораком!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    forum.ingkomora.rs -> Sajt Komore Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu