:: Naslovna strana > Vesti > Trinaesta međunarodna naučna konferencija "iNDiS 2015"

30.10.2015. Trinaesta međunarodna naučna konferencija "iNDiS 2015"

Departman za građevinarstvo i geodeziju, FTN - Novi Sad
Departman za arhitekturu i urbanizam, FTN - Novi Sad
Društvo građevinskih konstruktera Srbije - Beograd

Trinaesta međunarodna naučna konferencija "iNDiS 2015"

Oblast (šira i uža)

Graditeljstvo (Građevinarstvo, Arhitektura i Urbanizam, Upravljanje rizicima od katastrofalnih događaja i požara, Geodezija)

Ciljne grupe / šifre licenci

Diplomirani građevinski inženjeri sa šiframa licenci: 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 381, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 418, diplomirani inženjeri arhitekture sa šiframa licenci: 300, 301, 302, 381, 400, 401, odgovorni urbanisti sa šiframa licenci: 200, 201, 202, 203, diplomirani inženjeri geodezije sa šiframa licenci: 372, 471.

Predavači

Eminentni stručnjaci iz zemlje i inostranstva, naučni istraživači, inženjeri, mladi doktoranti.

Očekivano trajanje savetovanja

Vreme predviđeno za uvodna predavanja 30 minuta i za prezentacije radova 15 minuta

Termini mesto održavanja

Od 25. do 27. novembra 2015. godine, Amfiteatar rektorata Univerziteta u Novom Sadu, Dr Zorana Đinđića

Cilj savetovanja i očekivani rezultati

Izborom tematskih oblasti za ovogodišnju međunarodnu konferenciju "iNDiS 2015" nastavlja se tradicija okupljanja eksperata, inženjera i mladih  istraživača iz različitih oblasti graditeljstva. Organizacioni odbor i međunarodni naučni komitet konferencije su uvereni da će odabrani predavači svojim radovima dati odgovore na probleme sa kojima se suočavaju inženjeri u svakodnevnoj praksi, kao i da će ponuditi nove ideje i rešenja u oblasti planiranja, projektovanja, građenja i obnove graditeljstva. Raznovrsne teme kojima će se tokom trodnevne konferencije baviti građevinski inženjeri svih smerova, inženjeri arhitekture, prostorni planeri, urbanisti i inženjeri upravljanja rizicima od kastrofalnih događaja i zaštite od požara, su sjajna prilika za dodatnu edukaciju učesnika konferencije, kao i za razmenu mišljenja i ideja između inženjera iz Srbije i njihovih kolega iz zemalja regiona, kao i pozvanih stručnjaka iz inostranstva.
Osnovni cilj konferencije je da se kroz prezentaciju radova i diskusiju učesnika konferencije formulišu adekvatni proračunski modeli ili modeli ponašanja konstrukcija pod različitim dejstvima, predstave mogućnosti savremenih građevinskih materijala, objasne nove tendencije u procesima upravljanja projektima i građenjem, ponude nova rešenja u oblasti arhitektonskog projektovanja i urbanizma, daju smernice za unapređenje energetske efikasnosti i zaštite životne sredine, kao i da se predstave modeli za analizu i smanjenje rizika od katastrofalnih događaja.
Za ovaj skup, "iNDiS 2015" objaviće se knjiga rezimea i  dva zbornika radova, jedan na srpskom, a drugi na engleskom jeziku (u elektronskoj formi, na CD-U), što omogućava da se naši rezultati i stvaralaštvo približe svetu i da se rezultati kolega iz inostranstva predstave našoj stručnoj javnosti.
Nadamo se da će međunarodni karakter skupa ojačati veze između naših stručnjaka i stručnjaka u svetu.

Vrednovanje

Konferencija je vrednovana sa 5 bodova za prijavljene učesnike po danu, odnosno 10 bodova za predavače koji su članovi Komore. Konferencija je uvršćena u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2015. godinu.

Visina kotizacije iznosi 200 dinara po osobi, sa uračunatim PDV-om. Kotizacija se uplaćuje na tekući račun Inženjerske komore Srbije, broj 160-40916-33. Poziv na broj: uneti broj bilo koje licence;  model se ne unosi, ostaje prazan. Dokaz o uplati dostavlja se na dan održavanja savetovanja.

Visina kotizacije iznosi 12.000,00 dinara (sa uračunatim PDV-om). Kotizacija se uplaćuje na tekući račun Fakulteta tehničkih nauka:
broj 840-1710666-12, Poziv na broj: 0310-0000100724720,
Sa naznakom "Kotizacija za  iNDiS 2015".
Dokaz o uplati dostavlja se na dan održavanja savetovanja.

Više informacija o konferenciji  možete pogledati na sledećoj Internet stranici:
www.indis.gradjevinans.net

Prijavu za učešće na konferenciji možete preuzeti na sledećoj Internet stanici:
www.indis.gradjevinans.net

02. decembar 2020.