:: Naslovna strana > Vesti > Primena Pravilnika o opremi i zaštitnim sistemima namenjenim za upotrebu u potencijalno eksplozivnim atmosferama i standarda iz ove oblasti

30.10.2015. Primena Pravilnika o opremi i zaštitnim sistemima namenjenim za upotrebu u potencijalno eksplozivnim atmosferama i standarda iz ove oblasti

Ciljne grupe
Ovaj seminar namenjen je svim privrednim subjektima (proizvođačima, uvoznicima, izvoznicima i distributerima), tj. svima onima koji se bave projektovanjem, proizvodnjom i/ili trgovinom proizvoda na koje se primenjuje Pravilnik (ATEX proizvodi), kao i drugim zainteresovanim stranama koje neposredno ili posredno primenjuju Pravilnik (tela za ocenjivanje usaglašenosti, privredni subjekti koji koriste ATEX proizvode i dr). Ciljna grupa su licencirani inženjeri elektrotehnike, šifre licenci: 350, 352, 450, i 475); mašinski inženjeri: šifre licenci 333, 336, i 430) i inženjeri tehnologije: šifra 371.

Oblast
Eksplozivno ugroženi prostori, električna oprema i zaštitni sistemi namenjeni za upotrebu u potencijalno eksplozivnim atmosferama

Institut za standardizaciju Srbije

Predavači
Zoran Bakić, Sektor za infrastrukturu kvaliteta i bezbednost proizvoda na tržištu Ministarstva privrede
Aleksandar Dragićević, Sektor za infrastrukturu kvaliteta i bezbednost proizvoda na tržištu Ministarstva privrede
Mr Vladimir Kapor, Tak Hazardous Areas d.o.o., član Komisije za standarde i srodne dokumente KS N031
Aleksandra Vukićević, ISS, sekretar Komisije za standarde i srodne dokumente KS N031

Termin održavanja
10,00 do 16,30 časova.
10. novembar 2015. godine

Mesto održavanja
Institut za standardizaciju Srbije
Stevana Brakusa 2, Banovo brdo, Beograd Cilj i očekivani rezultati
Cilj seminara je da učesnici dobiju detaljne informacije i uputstva u vezi sa primenom Pravilnika i srpskim standardima koji predstavljaju podršku ovom pravilniku. Posebno je značajno da su predavači stručnjaci iz Ministarstva privrede i Instituta za standardizaciju Srbije koji su bili neposredno uključeni u izradu Pravilnika i standarda iz ove oblasti.

Prijavljivanje se vrši preko internet stranice ISS na sledećem linku: http://www.iss.rs/rs/pages/page_200.html

Kotizacija Instituta za standardizaciju Srbije
Stručni skup je vrednovan sa 5 bodova za učesnike i 10 bodova za predavače i uvršćeno je u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2015. godinu.

Kotizacija Instituta za standardizaciju Srbije: Iznos kotizacije za prisustvovanje skupu naplaćuje se 10.350,00 dinara. Za članove Instituta naknada se umanjuje 25%. Za članove komisija Instituta naknada se umanjuje 15%. Za organizacije koje prijave više od dva polaznika, za sve učesnike odobrava se popust od 10% visine naknade po učesniku. Za detaljnije informacije kontaktirajte Institut za standardizaciju Srbije na tel. 011 3409 340 i 011 3409 366 ili E-poštu: iss-edukacija@iss.rs
Uplata kotizacije vrši se nakon prijavljivanja i dostave predračuna od ISS.

Kotizacija Inženjerske komore Srbije
Visina kotizacije za prisustvo na stručnom skupu iznosi 200,00 dinara, po osobi, sa uračunatim PDV-om. Ista se uplaćuje na tekući račun Inženjerske komore Srbije 160-40916-33. Poziv na broj: uneti broj bilo koje licence; model se ne unosi, ostaje prazan. Dokaz o uplati dostavlja se na dan održavanja stručnog skupa.

25. novembar 2020.