:: Naslovna strana > Vesti >Dani arhitekure Niša - Oktobar mesec arhitekture plus

30.09.2010.
Dani arhitekure Niša - Oktobar mesec arhitekture plus
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva arhitekata Niša , u periodu od 05.10. - 05.11. 2009. god. održaće se
Dani arhitekture Niša - Mesec arhitekture plus Galerija Društva arhitekata Niša,
Niš, Generala Milojka Lešjanina 52

Tradicionalna manifestacija ``Dani arhitekture Niša`` održava se jedanaesti put, i za razliku od ranijih godina, biće predstavljeno četiri izlobe, svake nedelje po jedna. Izložbe će biti propraćene stručnim predavanjima koja za cilj imaju da stručnoj javnosti upotpune prikaz određenog podneblja i trenutka u arhitekturi. U okviru svake nedelje biće organizovana studenska radionica na različite teme. Pete nedelje, nedelje plus, radovi sa studenskih radionica biće predstavljeni javnosti. Kompletan program Dana arhitekture Niša možete preuzeti ovde .

Cilj ovakvo koncipirane manifestacije je da se na temeljan način kroz prikaz više izložbi, sa različitih podneblja, praćenim predavanjima, upozna arhitektonska i ostala stručna javnost sa trenutnim stanjem u arhitekturi Srbije, prevashodno, ali i da uvid u savremene svetske arhitektonske tokove, pogotovu u oblasti stanogradnje kao najzastupljenijeg vida arhitektosnkog izražavanja.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete Izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa.

27. novembar 2020.