Početna strana  
 O Komori >
 Baza propisa
 Akti Komore
 Sud časti >
 Izvršni odbori >
 Veća
 Regionalni odbori
 Stručni ispiti
 Permanentna obuka
 Regionalne kancelarije >
 Izdavanje licenci >
 Registar
 Članovi >
 Vesti i događaji >
 Osiguranje članova
 Glasnik IKS >
 Postanite član Komore
 Linkovi
 Kontakt
 
Informacije sa sednica
Skupštine >>
Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Videoteka predavanja



Materijali sa predavanja
Permanentna obuka
(bodovana predavanja)
Permanentno usavršavanje
(po starom programu)
Program regionalnih odbora


Brzi linkovi
Najčešća pitanja i odgovori
Katalog srpskih standarda i srodnih dokumenata
Informacije o članarini
Postupak za izdavanje licence
Zahtev za promenu ličnih podataka
 
 
:: Naslovna strana > Vesti >Forum urbanum - II informacija
 
30.04.2009.
Forum urbanum - II informacija
 
 
 
PROGRAM SKUPA
    20. maj, 13.00 - 15.00
    PRIJAVLJIVANJE UČESNIKA, SMEŠTAJ I RUČAK
20. maj, DAN PRVI - OKRUŽENJE

  • 15.00
    Pozdravne reci i otvaranje izložbe i skupa
  • 15.30
    Tamara Tošic, Zlatko Grkovic
    PRINCIPI UŠTEDE ENERGIJE PRI IZRADI URBANISTICKIH PLANOVA
  • 16.00
    Branko Bojovic, dipl.ing.arh.
    Zaštita životnog prostora u planiranju
  • 16.30
    Tamara Tošic, Zlatko Grkovic
    PASIVNA KUCA
  • 17.00 - PAUZA

20. maj, DAN PRVI - IDENTITET

  • 17.30
    Mr. Milica Jakšić, dipl. ing. arh.
    SRPSKI URBANI IDENTITET: KOSANČIĆEV VENAC U BEOGRADU
  • 18.00
    Bratislav Gaković
    Crtice iz prakse u Srbiji i u V Britaniji
  • 18.30
    Dragan Jemuović dipl. pr.planer
    Putopis po Svetoj Gori

21. maj, DAN DRUGI - PRE PODNE - PLANOVI

  • 9.30
    Tijana Aksentijević Adamović, dipl.ing.arh. Slađana Sarić, dipl.ing.arh.
    Planovi detaljne regulacije za proširenje grobalja u Ratini i Mataruškoj banji
  • 10.00
    Biljana Pavlović
    PLAN GENERALNE REGULACIJE NASELjA KAĆ (značaj obuhvata katastarske opštine u planu prigradskog naselja).
  • 10.30
    Dragana Siljanović Kozoderović dipl.ing.arh
    Plan detaljne regulacije u zaštićenom kulturno istorijskom jezgru -Centralna zona Sombora"
  • 11.00
    Mirveta Valjarević
    URBANISTIČKI PROJEKAT ETNO CENTAR "JARAM" KOPAONIK
  • 11.30
    Aleksandra Milošević
    PDR Trg Republike CENTAR kao primer urbane rekonstrukcije centralnog jezgra grada
  • 12.00
    Otvorena sednica Odbora za urbanizam i stanovanje Stalne konferencije gradova i opština

21. maj, DAN DRUGI - POPODNE - POLITIKA I DRUŠTVO

  • 15.00 Marica Mijajlović, dipl.ing.arh ULOGA POLITIČARA I URBANIH PLANERA U PROCESU PLANIRANjA I IZGRADNjI REKREATIVNOG PROSTORA SA PRIKAZOM PROGRAMSKO-PROSTORNOG ISTRAŽIVANjA LOKACIJE I KONCEPTA PROSTORNOG RAZVOJA
  • 15.30
    Arh. Ljubdrag Šimić
    Tržišna ekonomija - kraj urbanizma ?
  • 16.00
    Aleksandar Milanović dipl.ing arh, Milun Milićević, dipl.ing.saob
    Planiranje gradova u uslovima tržišnog privređivanja na primeru GP Lapovo 2020
  • 16.30
    Marin Krešić
    Kakve izmene i popravke Zakona o planiranju i izgradnji je Sekcija urbanista predložila Ministarstvu
  • 17.00
    Pauza

21. maj, DAN DRUGI - POPODNE - SAOBRACAJ I GIS

  • 17.30
    Povezivanje mreže državnih i opštinskih puteva u funkciji prostornog i urbanog razvoja Grada -primer Užica
    Mila Arsović, Ruža Penezić, Ljiljana Glišić Jevđović, Vidan Janković, Milan Pejić
  • 18.00
    Čamagić M. Slaviša
    Autoput Pojate-Preljina, PDR OBILAZNICA KRALjEVO
  • 18.30
    Jožef Čipa - GIS - godinu dana posle
  • 19.00
    Faketa Kaić i Andrejana Sopovski - "GRAD NA VODI"

21. maj, DAN DRUGI - UVECE

  • 20.30
    S V E Č A N A V E Č E R A

22. maj, DAN TREĆI - PRE PODNE

  • 10.00
    Otvorena sednica Izvršnog odbora MSU IKS-a
    AKTUELNA PITANJA MATIČNE SEKCIJE URBANISTA:

    Izveštaj o radu Izvršnog odbora matične sekcije urbanista
    Program rada i aktivnosti Sekcije
    Analiza skupa FORUM URBANUM
    Unapređenje regionalnog organizovanja
    Razno

PRATEĆE IZLOŽBE

    GODIŠNJA PRODUKCIJA ČLANOVA SEKCIJE
    PREZENTACIJA RADOVA SA KONKURSA MATIČNE SEKCIJE URBANISTA
    Sesije se održavaju u sali hotela Park u centru Ivanjice

    Rezervacija hotela i druge informacije:
    Ivana Lazin, Tel. 011/ 324-8585, ivana.lazin@ingkomora.rs


    ORGANIZACIONI ODBOR: Milan Pejić, Milorad Miladinović, Marin Krešić.

    INŽENjERSKA KOMORA SRBIJE

    MATIČNA SEKCIJA URBANISTA

 
 
 
   
28. novembar 2020.
eng English
Pretraga članova IKS
Pretraga referenci
Lične prezentacije
Ponude zaposlenja (20)
Potražnja zaposlenja (0)
Promovisanje kompanija
Fotogalerija

twitter facebook /

covid19

glasnik

inoaktivnosti

Prijava na sistem
Korisničko ime
Lozinka

miab

iksmobnet

Pretraga sajta


hram