:: Naslovna strana > Vesti >FORUM URBANUM - Sajam urbanizma

30.04.2008.
FORUM URBANUM - Sajam urbanizma
  Matična sekcija urbanista organizuje skup - Sajam urbanizma", koji će postati redovni godišnji pregled urbanističke produkcije članova sekcije.

je koncipiran kao izložba radova urbanista Srbije - članova Sekcije, uz koju će profesionalci moći i da prikažu metode koje su koristili, da predstave svoj rad, da iznesu probleme ili dileme sa kojima su se suočavali i da prodiskutuju sa profesionalnim urbanistima iz drugih regiona moguća rešenja, a uz sve to - da se svake godine, u prijatnom ambijentu, tri dana druže sa kolegama i koleginicama iz cele Srbije.

Skup će se održati u Ivanjici, u hotelu Park, od 10. do 12. juna. 2008. godine (utorak, sreda i četvrtak).

Predviđeno je da Matična sekcija urbanista snosi troškove smeštaja i boravka u Ivanjici za svoje članove (licencirane urbaniste sa šiframa 200, 201, 202 i 203). Međutim, pošto je broj mesta ograničen na 100, prednost imaju članovi sekcije urbanista koji pripreme svoje radove za skup, a dalje, do konačnog broja od 100, po redosledu prijavljivanja, proporcionalno po regionima, u skladu sa regionalnom organizacijom Komore (Beograd do 30, Vojvodina do 25, Niš do 11, Kragujevac do 11, Kraljevo do 11 i Čačak do 12 mesta).

Drugi zainteresovani i oni koji zakasne sa prijavom, a požele da prisustvuju skupu, mogu da obezbede smeštaj u svojoj režiji, u sobama hotela; City (kontakt osoba - Aco Lakićević, tel. 032/661-150) i Rekreatours - odmaralište Golija (kontakt osoba - Mila Nešovanović, tel. 032/661-052)

Molimo sve zainteresovane članove da se prijave sekretaru Matične sekcije urbanista, Ivani Lazin na e-mail ivana.lazin@ingkomora.org.yu (poslati ime, prezime i broj licence, kao i informaciju koji rad ili plan pripremate za sajam, odnosno naznaku da samo učestvujete na skupu). Prijavljivanje počinje 6. maja, a zaključuje se 13. maja 2008. godine u 14.00 časova.
Pozivamo Vas ujedno da počnete pripreme za prikazivanje svog rada (urbanistički plan, urbanistički projekat, ili drugo po vašem izboru) i to:
  1. za izložbu (jedan do najviše tri lista formata 70/100cm, vertikalno),
  2. za prezentaciju (power point) i
  3. za publikaciju sa skupa u štampanoj formi (rezime glavnih osobina rada ili tema koje na osnovu konkretnog rada želite da prodiskutuje sa kolegama, na dve do tri A4 strane, word, default tastatura i font)
Rok za dostavljanje prezentacija, tekstova i listova za izlaganje Sekretarijatu Komore (sekretaru Sekcije, Ivani Lazin - sa naznakom za Forum urbanum) je od 15. maja do 3. juna 2008. godine u 14.00 časova. Posle 3. juna, neće se primati novi radovi ili dodatni materijali.

Do 15. maja 2008. godine, pitanja ili dileme koje se odnose na organizaciju i tematiku Skupa (rada/plana) možete razrešiti u kontaktu sa Organizacionim odborom ili sekretarom sekcije.

Drugu informaciju o skupu, kao i plan grada Ivanjice možete preuzeti ovde

S poštovanjem,

Organizacioni odbor Skupa: Milan Pejić, dipl.pr.planer, Marin Krešić, dipl.inž.arh., Vesna Savić, dipl.inž.arh., Ljiljana Šubara, dipl.inž.arh. i Miljko Glavinić, dipl.inž.arh.

Predsednik Matične sekcije urbanista
Milorad Miladinović,dipl.inž.arh.s.r.