:: Naslovna strana > Vesti > 15. Dani arhitekture Niša

29.10.2014.
15. Dani arhitekture Niša
  Inženjerska komora Srbije - regionalni odbori podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva arhitekata Niša, u periodu od 04.11. do 13.12.2014. godine organizuju 15. Dane arhitekture Niša u Galeriji Srbija i Galeriji Društva arhitekata Niša.

Tradicionalna manifestacija "Dani arhitekture Niša" održava se jubilarni petnaesti put i biće predstavljeno pet izložbi, praćenih uvodnim predavanjima kao i četvoronedeljna studenska radionica koja za cilj ima da unapredi studenska znanja u oblasti unutrašnje arhitekture. Radovi sa studenske radionice biće predstavljeni javnosti kao posebna izložba na zatvaranju manifestacije. Kompletan program Dana arhitekture Niša možete preuzeti ovde.

Ovogodišnji, jubilarni petnaesti Dani arhitekture Niša, počeće sa premijernom postavkom, izložbe 100 - Arhitektura Niša kroz vreme, koja u stvari predstavlja okosnicu budućeg arhitektonskog vodiča Niša. Ova izložba predstavlja i završetak četvorogodišnjeg stručnog i naučnog istraživačkog autorskog tima arhitekata Niša. U svom nazivu izložba ima brojku 100, što ima višestruko značenje jer se na izložbi prikazuje 100 odabranih objekata i predstavlja period od 100 godina od kako je Niš bio ratna predstonica u Velikom ratu. Izložba je popraćena sa kartama delova Grada na kojima se nalaze objekti, a na posebnom mestu u Galeriji Srbija, gde se izložba održava, nalazi se prezentacioni prostor Elektronskog fakulteta iz Niša koji na savremeni način za nove tehnologije preko QR kodova prezentiju delove izložbe.

Svečano otvaranje 15. DANA ARHITEKTURE NIŠA zakazano je u utorak 04. novembra 2014.g. sa početkom u 19:00 časova u Galeriji Srbija (Trg Kralja Milana, Niš).

Ovako koncipirana manifestacija ima za cilj da se na temeljan način kroz prikaz više izložbi, praćenim predavanjima, upozna arhitektonsku i ostalu javnost sa trenutnim stanjem u arhitekturi, ali i da se osvrne na arhitektonsku baštinu našeg podneblja.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa manifestacije.

29. novembar 2020.