:: Naslovna strana > Vesti > Peto međunarodno naučno-stručno savetovanje "Geotehnički aspekti građevinarstva"

29.07.2013.
  Peto međunarodno naučno-stručno savetovanje "Geotehnički aspekti građevinarstva" održaće se od 29. do 31. oktobra u Sokobanji u hotelu "Zdravljak".

Uspešno održana savetovanja o geotehničkim aspektima građevinarstva na Kopaoniku 2005., u Sokobanji 2007. i Zlatiboru 2009. i 2011. godine podstaklo je organizatore da organizuju peto savetovanje sa istom osnovnom tematikom.
Raznolikost geotehničkih uslova u našoj zemlji i socio-ekonomski odnosi u društvu, kao i položaj naše zemlje u svetu tokom poslednjih dvadeset godina, doveli su do zaostajanja za razvijenijim zemljama sveta u oblasti građevinske geotehnike. Zbog toga postoji potreba da se rezimiraju dosadašnji rezultati i dostignuća u ovoj važnoj oblasti u širokom spektru segmenata i to od metoda primenjenih geotehničkih terenskih istražnih radova, laboratorijskih ispitivanja, primene savremenih teorijskih i numeričkih postupaka, metodologije analize i projektovanja, kao i u oblasti praktične građevinske operative. Očekuje se da se ovom prilikom razmene iskustva stručnjaka različitih profila i specijalnosti koji se bave geotehnikom kao što su: građevinski inženjeri - geotehničari, inženjerski geolozi, konstruktori, hidroinženjeri i inženjeri koji se bave saobraćajnicama.

Savetovanje treba da ukaže na orijentaciju glavnih pravaca razvoja ove struke koji bi odgovarali uslovima i potrebama u ovoj fazi izgradnje naše zemlje. Pored toga, to je prilika da se razmotri i stanje naše regulative u ovoj oblasti i potreba njenog usaglašavanja sa najnovijim dokumentima Evrokodova koji se od nedavno primenjuju u zemljama Evropske Unije.

Prvo obaveštenje možete preuzeti ovde.

Za prijave i prihvatanje radova važe sledeći rokovi:
30.08.2013. Preliminarna prijava učešća na Savetovanju
Prijavu popuniti i poslati u Sekretarijat Savetovanja. Učesnici koji planiraju da dostave rad treba u prijavi da daju naslov rada i tematsku grupu.

30.09.2013. Dostavljanje završenih radova.
Prijavu učešća kao i završene radove treba dostaviti elektronskom poštom na adresu sgisrbije@open.telekom.rs.
Detaljnije informacije o načinu pripreme i slanja radova su dati u uputstvu za pisanje radova za savetovanje koje možete preuzeti ovde.

27. novembar 2020.