:: Naslovna strana > Vesti > Stručna poseta - Obilazak gradilišta - natkrivanje vile sa peristilom, složenom prostornom strukturom raspona 72.50m. na Medijani - Niša

29.05.2015.
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - Regionalnog centra Niš, podsekcije diplomiranih građevinskih inženjera, matičnih sekcija projektanata i izvođača radova, biće organizovana stručna poseta objektu iz Programa obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2015. godinu.

Obilazak gradilišta - natkrivanje vile sa peristilom, složenom prostornom strukturom raspona 72.50m. na Medijani - Niš.

Poseta je zakazana za sredu, 03.jun 2015.godine u Nišu, Bulevar Cara Konstantina b.b.(preko puta Elektronske industrije).

Stručna poseta objektu je vrednovana sa 5 bodova za prijavljene učesnike, odnosno 10 bodova za stručno lice koje vrši prezentaciju objekta, a članovi su Komore, saglasno Pravilniku o kontinuiranom profesionalnom usavršavanju.

Ova stručna poseta objektu je namenjena licenciranim inženjerima svih struka.

Stručna poseta će se realizovati u dve grupe:

I grupa
12:00 - Dolazak na lokalitet i prezentacija nepokretnog kulturnog dobra koje je radi zaštite lokaliteta kulturnog dobra natkriveno u površini od oko 10.000 m2.

II grupa
13:00 - Dolazak na lokalitet i prezentacija nepokretnog kulturnog dobra koje je radi zaštite lokaliteta kulturnog dobra natkriveno u površini od oko 10.000 m2.

Cilj stručne posete objektu je upoznavanje inženjera svih struka sa konstrukcijom od lepljenog lameliranog drveta velikog raspona: načinom proračuna, izradom i montažom nosača i konstrukcijom oslonaca istih. Objekat je skoro ceo pokriven i sad je najbolji trenutak za stručni obilazak. Takođe, upoznavanje i sa samim lokalitetom Medijane kao nepokretnim kulturnim dobrom od izuzetnog značaja.

Članovi Komore se mogu prijaviti samo za jednu grupu.

Za prisustvo stručnoj poseti možete se prijaviti putem sledećih linkova:

I grupa - Link za prijavu

2 grupa - Link za prijavu