:: Naslovna strana > Vesti >Milovan Glavonjić, dipl.inž.el., izabran za predsednika Upravnog odbora Komore

29.01.2013.
Milovan Glavonjić, dipl.inž.el., izabran za predsednika Upravnog odbora Komore
  U ponedeljak, 28. januara 2013. godine, održana je Druga redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije u prostorijama Komore u Beogradu. Na dnevnom redu između ostalog bio je i izbor predsednika Upravnog odbora Komore.

Na sednici je za predsednika Upravnog odbora Komore, izabran Milovan Glavonjić, dipl.inž.el. U skladu sa Statutom Komore predsednik Upravnog odbora Komore ujedno je i Presednik Inženjerske komore Srbije.

Na sednici je od ukupno 120 članova pristustvovalo 102 člana Skupštine. Sednicom je predsedavao, prof. dr Dragoslav Šumarac, dipl.građ.inž., predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije. Pored članova Skupštine sednici je prisustvovao i Milan Miljević, državni sekretar Ministarstva građevinarstva i urbanizma, kao i članovi Upravnog odbora, članovi Nadzornog odbora Komore, predsednik i tužilac Suda časti.
Na sednici Skupštine, u okviru utvrđenog dnevnog reda, donete su sledeće odluke:
-Konstatovano je članstvo po položaju predsednika podsekcija u Izvršnom odboru Matične sekcije projektanata;

-Konstatovano je članstvo po položaju predsednika podsekcija u Izvršnom odboru Matične sekcije izvođača radova;

-Utvrđen je prestanak mandata predsedniku Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslavu Šumarcu, dipl.građ.inž.;

-Za predsednika Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, izabran je Milovan Glavonjić, dipl.nž.el.;

-Date su smernice za utvrđivanje Predloga plana i programa rada i Predloga finansijskog plana Inženjerske komore Srbije u 2013. godini.

Slike sa Druge redovne sednice Skupštine Inženjerske komore Srbije možete pogledati ovde.

02. decembar 2020.