:: Naslovna strana > Vesti >Konkurs za sufinansiranje projekata od interesa za članove matičnih sekcija projektanata i izvođača radova

29.01.2010.
  Na osnovu člana 54. stav 1. tačka 13. Statuta Inženjerske komore Srbije("Službeni glasnik RS", broj 88/05 i 16/09), Izvršni odbor matične sekcije projektanata na svojoj sedmoj redovnoj sednici, održanoj 21.01.2010.god. i Izvršni odbor matične sekcije izvođača radova na svojoj sedmoj redovnoj sednici održanoj 22.01.2010.god doneli su Odluku o raspisivanju

Konkursa za sufinansiranje projekata koji su od interesa za članove matičnih sekcija projektanata i izvođača radova

Opšti uslovi: Komora, po osnovu sufinansiranja projekata je suizdavač, odnosno suorganizator. Na konkurs se mogu prijaviti članovi Komore, registrovana strukovna udruženja sa teritorije Republike Srbije kao i ostala pravna i fizička lica.

Projekti kao predmet sufinansiranja su: stručna predavanja i seminari, kongresi i simpozijumi strukovnih udruženja, stručni skupovi, izložbe i prezentacije, izdavačka delatnost (knjige, priručnici, časopisi), posete stručnim skupovima, unapređenje tehnologije rada, unapređenje kvaliteta proizvoda i dr.

Projekti koji imaju prioritet kod dodele sredstava za sufinansiranje su:
  1. Izrada programa za praćenje stručnog usavršavanja članova IKS
  2. Izrada programa za poboljšanje položaja članstva
  3. Izrada programa za unapređenje projektovanja i upravljanje projektima
  4. projekti - aktivnosti koji doprinose racionalnijem projektovanju i izvođanju radova:
    • smanjenju roka
    • smanjenju cene
    • postizanju potrebnog kvaliteta;
  5. projekti - aktivnosti koji predstavljaju nastavak primenjenih i razvojnih istraživanja:
    • da su u funkciji rešavanja konkretno aktuelnih problema;
    • da su neposredno primenjivi u praksi, projektovanju i izvođenju radova, rekonstrukciji i održavanju raznovrsnih objekata;
  6. projekti - aktivnosti koji se odnose na:
    • zaštitu životne okoline, zaštitu od požara i bezbednost zdravlja ljudi na radu
    • uštedu energije
    • racionalno korišćenje i zaštitu resursa voda
    • unapređenje domaće proizvodnje i izvoza proizvoda

7. Prijava na konkurs za sufinansiranje projekata podnosi se na: Obrascu prijave za sufinansiranje projekata koji su od interesa za članove matičnih sekcija projektanata i izvođača radova (preuzmi obrazac)

Uz Obrazac se obavezno prilaže:
    • program aktivnosti
    • finansijski plan aktivnosti
    Poželjno je da učesnik na konkursu dostavi:
    • primerak štampanog i/ili digitalnog materijala

Prijave će biti razmatrane na osnovu kategorizacije projekata-aktivnosti preciziranih Pravilnikom za sufinansiranje projekata koji su od interesa za članove matičnih sekcija projektanata i izvođača radova (preuzmi ovde) usvojenog od strane Izvršnih odbora matičnih sekcija projektanata i izvođača radova.

Rok za pristizanje prijava 28.02.2010.godine.

Prijave treba dostaviti poštom ili lično na adresu Komore, Ul.Kneza Miloša br.9, II sprat sa naznakom "Za Konkurs-sufinansiranje projekata matičnih sekcija projektanata i izvođača radova".

Sve dodatne informacije možete dobiti na brojevima telefona 011/3248-586 i 3235-515.

02. decembar 2020.