:: Naslovna strana > Vesti > Prof. dr Dragoslav Šumarac po drugi put izabran za potpredsednika Evropskog saveta inženjerskih komora

28.09.2015.
  Prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, na Dvanaestoj sednici Generalne skupštine Evropskog saveta inženjerskih komora (ECEC - European Council of Engineering Chambers), održanoj u Rimu 26. septembra 2015. godine, po drugi put je izabran za potpredsednika ECEC - a.

U radu Generalne skupštine ECEC-a, Inženjersku komoru Srbije je pored profesora Šumarca predstavljao i predsednik Komore prof. dr Milisav Damnjanović.

Na slici (s leva na desno): Hansjorg Letzner, potpredsednik, prof. Zygmunt Meyer, potpredsednik, mr Črtomir Remec, predsednik, prof. dr Dragoslav Šumarac, potpredsednik, Klaus Thurriedl, sekretar, i Gabor Szöllössy, blagajnik

Ovaj reizbor prof. Šumarca predstavlja veliko priznanje i svim članovima Inženjerske komore Srbije kao i našoj zemlji.

Odluci Generalne skupštine ECEC-a, da ponovo izabere profesora Šumarca na ovo mesto su u velikoj meri doprineli i veoma dobri rezultati programa kontinuiranog profesionalnog usavršavanja (CPD of ECEC), koji program profesor Šumarac vodi kao predsednik Radne grupe ECEC-a.

Za predsednika ECEC-a izabran je po drugi put mr Črtomir Remec, predsednik Inženjerske Zbornice Slovenije, a za sekretara Thurriedl Klaus iz Austrije.

Pored prof. Šumarca za potpredsednike ECEC - a, izabrani su i prof. Zygmunt Meyer iz Poljske i, takođe po drugi put, Hansjorg Letzner iz Italije.

Kao što je poznato, Inženjerska komora Srbije je 2005. godine primljena u punopravno članstvo Evropskog saveta inženjerskih komora (ECEC).

ECEC zastupa profesionalne interese licenciranih inženjera, jača aktivno učešće inženjerskih komora u procesu harmonizacije nacionalnih propisa i standarda prema zajedničkim evropskim propisima. Od 2014. godine članice ECEC-a zajednički sprovode program kontinuiranog profesionalnog usavršavanja svojih članova u kojem naša Komora aktivno učestvuje, a prof. dr Šumarac je, kao što je navedeno, predsednik Radne grupe za sprovođenje ovog programa.

Newsletter ECEC-a možete pogledati ovde.

Galeriju svih slika na internet prezentaciji ECEC-a možete pogledati ovde.

27. novembar 2020.