:: Naslovna strana > Vesti >13. Dani arhitekure Niša - Oktobar mesec arhitekture, 03.10. - 27.10. 2012. godine

28.09.2012.
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva arhitekata Niša , u periodu od 03.10. - 27.10. 2012. god. održaće se manifestacija

13. Dani arhitekture Niša - Oktobar mesec arhitekture

Tradicionalna manifestacija "Dani arhitekture Niša" održava se trinaesti put. Ovogodišnji Dani arhitekure Niša koncipirani su kao višeslojna manifestacija od četiri programske celine:

- TRIJENALE ARHITEKTURE NIŠA 2012. od 03.-07.2012.g. u Galeriji Srbija. Najznačajnija manifestacija u okviru Dana arhitekture Niša na kojoj će biti prikazano 115 radova sa preko stotinu autora u pet kategorija (Realizacije, projekti, enterijeri, studenski radovi i publikacija). Svečano otvaranje Dana aritekture Niša i Trijenala arhitekture Niša 2012 predviđeno je za sredu 03. 10. 2012. u 19 časova, kada će tročlani žiri u sastavu, arh.Miodrag Medar, Niš, prof.arh. Darko Marušić, Beograd i mr.arh. Lazar Kuzmanov, Novi Sad dodeliti nagrade i priznanja po kategorijama kao i Veliku nagradu Trijenala za najbolji rad u svim kategorijama.

- BIONALE MAKEDONSKE ARHITEKTURE - BIMAS 2010 - 2012, od 09.-13.2012.g u Galeriji Društva arhitekata Niša - DAN. Izložba predstavlja prikaz najznačajnijih arhitektonskih ostvarenja u Makedoniji u periodu od 2010. do 2012. godine. Otvaranje je predviđeno za utorak 09.10.2012.g. u 19 časova. U sklopu otvaranja predviđeno je predavanje "Arhitektura Londona" predavača arh. Zorana Čemerikića.

- 50 OBJEKATA ARHITEKTURE NIŠA OD 1970 do 1990.g., od 16.-20.2012.g u Galeriji Društva arhitekata Niša - DAN. Izložba predstavlja prikaz najznačajnijih arhitektonskih ostvarenja u Nišu u periodu od 1970. do 1990. godine. Ova izložba je urađena u produkciji Društva arhitekata Niša. Otvaranje je predviđeno za utorak 16.10.2012.g. u 19 časova. U sklopu otvaranja predviđena je promocija monografije i predavanje "Arhitektura Aleksandra Medvedeva" predavača mr.arh. Mihailo Medvedev.

- ARHITEKTONSKE RAZGLEDNICE SVETA - BINA i NAGRADE I KONKURSI U SRBIJI 2011., od 23.-27.2012.g u Galeriji Društva arhitekata Niša - DAN. Ova izložba sadrži dva segmenta od kojih prvi predstavlja radove srpskih arhitekata u svetu, a drugi segment predstavlja nagrađene radove sa nacionalnih nagrada i konkursa u organizaciji udruženja Arhitekta Srbije. Otvaranje je predviđeno za utorak 23.10.2012.g. u 19 časova. Obe ove izložbe su urađene u produkciji Beogradske internacionalne nedelje arhitekture - BINA.U sklopu otvaranja predviđena su izlaganja predstavnika BINE, kao i predavanje arh.Miomira Živkovića na temu "Arhitektura Španije".

Cilj ovakvo koncipirane manifestacije je da se na temeljan način da prikaz arhitektonskih ostvarenja Niša, kao i kulturna baština Niša, ali i arhitektonska produkcija u Srbiji i Svetu.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa.

05. decembar 2020.