:: Naslovna strana > Vesti > "U SUSRET IZRADI SAOBRAĆAJNE STUDIJE VALJEVA"

28.09.2007.
"U SUSRET IZRADI SAOBRAĆAJNE STUDIJE VALJEVA"
  INŽENJERSKA KOMORA SRBIJE - REGIONALNI ODBOR PODSEKCIJE DIPL.INŽ.OSTALIH TEHNIČKIH STRUKA MATIČNE SEKCIJE PROJEKTANATA ZA REGION VALJEVO ORGANIZUJU STRUČNI SKUP-TRIBINU:
"U SUSRET IZRADI SAOBRAĆAJNE STUDIJE VALJEVA"

Dana 05.oktobra 2007.god. sa početkom u 13 časova u Valjevu, mala sala Opštine Valjevo, ul. Karadjordjeva br. 64
Program:
  • Uvodna izlaganja
  • "Osvrt na postojeće stanje u regulisanju saobraćaja i period od prethodne studije do danas" Izlagač: Predstavnik Opštine Valjevo
  • "Problemi u kontroli i regulisanju saobraćaja na ulicama Valjeva sa posebnim osvrtom na dnevne i vremenske špiceve, zone parkiranja, pešačke zone i sl." Izlagač: Predstavnik policijske uprave Valjevo
    Stručno-istraživačka izlaganja
  • Načini pristupa i rešavanja saobraćajne problematike grada i značaj izrade SAOBRAĆAJNIH STUDIJA, Izlagač: Profesor Saobraćajnog fakulteta
  • Iskustva u izradi sličnih studija u okruženju, Izlagač: Predstavnik projektne organizacije "Harmonijaprojekt" Valjevo
  • Pozitivni i negativni efekti primenjivanja saobraćajne studije, Izlagač: Predstavnik Direkcije za puteve

Razlog održavanja skupa je neophodnost izrade saobraćajne studije kojom bi se u narednom periodu rešavali višegodišnji nagomilani problemi koji se najčešće ogledaju u nedostatku i organizaciji saobaćajne infrastrukture.

Saobraćajna studija treba da nam donese poboljšanje u saobraćajnom komforu koji će se ogledati u povećanom protoku, većoj slobodi parkiranja, pešačko-ekološki zaštićenim zonama, bezbednosno definisanim koridorima za kretanje pojedinih kategorija učesnika u saobraćaju, tranzitno-turističkim obeležjima, većoj zaštiti dece, starih i hendikepiranih osoba i sl.

Pozivamo sve zainteresovane članove da najkasnije do četvrtka 04.oktobra 2007 g. do 14 časova prijave svoje učešće na telefon 014/290-415 ili e-mail: ingkomva@ingkomora.org.yu, kontakt osoba: Jasmina Djurdjević.

02. decembar 2020.