:: Naslovna strana > Prezentacije, predavanja, kursevi, seminari, okrugli stolovi > OSTALO > Predstavljanje kulturno istorijskih spomenika i prirodnih dobara na teritoriji...

Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi
OSTALO
Organizator Regionalni odbori podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture regionalnog centra Kraljevo u suorganizaciji sa Republičkim zavodom za zaštitu spomenika Kraljevo
Predavači Ilija Kovačević, dipl.inž.maš.
Rajko Čubrić, dipl.inž.arh.
Mirjana Slavković, dipl.inž.arh.
Zoran Ilić, pomoćnik ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture - Sektor za vazdušni saobraćaj
Ivana Luković, dipl.ecc, predstavnik Regionalne privredne komore Kraljevo
Predstavnik Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture
Petak, 05. septembar 2014. godine

11:00 Prijava učesnika u holu hotela "Atlas" Novi Pazar

11:05 - 12:00 Smeštaj članova prijavljenih za prenoćište u hotelu "Atlas" Novi Pazar

12:00 Otvaranje manifestacije

12:05 Najava predavača

12:05 -14:05 Predavanje "Pregled i ocenjivanje usaglašenosti opreme pod pritiskom u skladu sa novim tehničkim propisima"
Predavač: Ilija Kovačević, dipl.maš.inž.

14:15 -15:15 Ručak u hotelu "Atlas"

15:20 - 16:00 Perspektiva aerodroma "Morava" Lađevci
Razvoj kargo i putničkog saobraćaja
Predavač : - Zoran Ilić, spec.inž.vazd.maš.PMA, pomoćnik Ministra za vazdušni saobraćaj u Ministarstvu za građevinarstvo, infrastrukturu i saobraćaj

16:00 - 17:20 Predavanje "Predstavljanje kulturno-istorijskih spomenika i prirodnih dobara na teritoriji grada Novog Pazara"
Predavači: Rajko Čubrić, dipl.inž.arh.
Mirjana Slavković, dipl.inž.arh.

17:20 - 19:45 Predstavljanje sponzora

19:45 - 21:00 Slobodno vreme

21:00 - Svečana večera za učesnike manifestacije u hotelu "Atlas"

Subota, 06. septembar 2014. godine

7:00 - 8:30 Doručak u hotelu "Atlas"

8:30 - 9:00 Napuštanje hotela

9:15 - 9:30 Okupljanje ispred autobusa na parkingu hotela

9:30 - 15:00 Obilazak spomenika kulture na teritoriji Novog Pazara
Manastir "Đurđevi stupovi", "Sopoćani", "Petrova crkva", "Deževska dolina" (ostaci stare crkve), ostaci utvrđenja starog grada "Rasa" , Altum-Alem džamija, Isa-begov hamam, Amir-agin hamam, Arap džamija, bedem i kula Motrilja.
Stručni vodiči : Rajko Čubrić, dipl.inž.arh. i Mirjana Slavković, dipl.inž.arh.

15:00 - Ručak u izletištu "Pazarište"
Povratak u Novi Pazar - parking hotela "Atlas"

Završna diskusija i zatvaranje manifestacije
Termin održavanja Petak i subota , 05. i 06. septembar 2014. godine
Mesto održavanja Novi Pazar, Svečana sala hotela "Atlas"
Cilj i očekivani rezultati Prezentacija kulturnog nasleđa multietničkog kulturalnog i multikonfesionalnog područja stare Raške.
Konzervatorski postupak, određivanje zona zaštite nepokretnih kulturnih dobara u kontekstu savremenih propisa;
Mogućnost primene postupka u urbanim sredinama.
Napomena Svi prijavljeni članovi Komore mogu prisustvovati predavanjima i obilascima spomenika kulture bez novčane nadoknade.

Za članove Komore van Novog Pazara postoji mogućnost organizovanog prenoćišta u hotelu "Atlas" u centru Novog Pazara sa 4 obroka (2 ručka, svečana večera i doručak. Nadoknada za navedeno iznosi iznosi 3.000,00 dinara. Uplatu izvršiti na račun hotela " Atlas Imperijal" d.o.o.

Članovi koji ne koriste prenoćište mogu uplatiti 4 obroka (2 ručka, svečana večera i doručak). Nadoknada za navedeno iznosi 1.500,00 dinara. Uplatu izvršiti na račun hotela " Atlas Imperijal" d.o.o.

Uplatu izvršiti tek nakon potvrde prijave na račun hotela:
Naziv firme: " Atlas Imperijal" d.o.o.
T.R. 205-184692-76 Komercijalna banka

PIB: 107868035
M.B. 20886382

Svi zainteresovani članovi do PONEDELJKA 01. 09. 2014. godine do 12 časova mogu da prijave svoje učešće na telefon: 036/320-530 066/820-34-53 ili e-poštu: ingkomkr@ingkomora.rs (navesti ime, prezime, broj licence i kontakt telefon), u prilogu dostavite dokaz o uplati kotizacije. Kontakt osoba: Mirjana Lukić.

*POSEBNA NAPOMENA: Broj mesta ucesnika, clanova Komore je ograničen na 40. Zainteresovani ucesnici mogu izvrsiti uplatu hotelu za prenociste, odnosno obroke, TEK NAKON PRIHVATANJA NJIHOVE PRIJAVE od strane organizacionog odbora ove manifestacije

01. decembar 2020.