:: Naslovna strana > Vesti > FORUM URBANUM - Sajam urbanizma

27.01.2014.
FORUM URBANUM - Sajam urbanizma

Usled vanredne situacije prouzrokovane poplavama u Republici Srbiji, otkazan godišnji skup "FORUM URBANUM - Sajam urbanizma" na Borskom jezeru u periodu od 28. do 30. maja 2014. godine.

Matična sekcija urbanista organizuje skup "FORUM URBANUM - Sajam urbanizma", na Borskom jezeru u periodu od 28. do 30. maja 2014. godine, i to kao redovni godišnji pregled urbanističkih ostvarenja članova sekcije

Skup FORUM URBANUM - Sajam urbanizma", se organizuje sa temom "Interesne grupe u urbanizmu", u smislu prikaza pozitivnih primera, metoda, inovacija, saradnje, inostranih iskustava i mogućnosti njihove primene.
Podteme skupa: javni interes, participacija građana, ekonomski faktori, procesi odlučivanja...

FORUM URBANUM je koncipiran kao izložba radova urbanista Srbije - članova Sekcije i eventualno gostiju iz inostranstva, uz koju će profesionalci moći i da prikažu metode koje su koristili, da predstave svoj rad, da iznesu probleme ili dileme sa kojima su se suočavali i da razmene iskustva sa profesionalnim urbanistima iz drugih regiona. Dobrodošli su radovi koji će na odmeren i kvalitetan način, posebno kroz adekvatne primere iz urbanističke prakse, ukazati na dileme u odnosima koje stvaramo sa svojim timskim kolegama, investitorima, građanima i političarima, a posebno koliko se etično odnosimo prema prostoru. Posebno će se ceniti oni radovi koji osim ukazivanja na problem prvobitnih zahteva i međusobnih odnosa, prikažu i krajnji postignut cilj - kvalitetnu i estetizovanu urbanu sredinu.

Skup će se održati na Borskom jezeru, u hotelu Jezero, od 28. do 30. maja 2014. godine (sreda, četvrtak, petak).

Ove godine je predviđena kotizacija u bruto iznosu od 1.200,00 dinara, koja će se uplaćivati na tekući račun IKS, broj 160-40916-33. Kotizacija obuhvata troškove smeštaja, učešće na skupu, prateći materijal, posluženje za vreme pauze i dr. Ukoliko troškove snosi pravno lice, pozvati službu za računovodstvene poslove IKS-a (tel. 011/655-7426 ili 011/655-7425). Dokaz o uplati dostavićete Ivani Lazin na e-mail: ivana.lazin@ingkomora.rs ili na fax. 011/2648-523, nakon objave spiska prijavljenih učesnika.

Međutim, pošto je broj mesta ograničen na 80, prednost imaju članovi sekcije urbanista (licencirane urbaniste sa šiframa 200, 201, 202 i 203) koji imaju pripremljene i odobrene radove za skup, a dalje, do konačnog broja, po redosledu prijavljivanja, proporcionalno po regionima, u skladu sa regionalnom organizacijom Komore.

Drugi zainteresovani i oni koji zakasne sa prijavom, a imaju želju da prisustvuju skupu, mogu da obezbede smeštaj u svojoj režiji, bez plaćanja kotizacije, u sobama hotela Jezero (kontakt osoba - Dijana Biković, tel. 030/482-340. Detaljniji informacije o pomenutom hotelu možete videti na sajtu www.hoteljezero.rs

Molimo sve zainteresovane članove, da se prijave sekretaru Matične sekcije urbanista, Ivani Lazin na e-mail ivana.lazin@ingkomora.rs (poslati ime, prezime i broj licence, mesto boravka kao i informaciju koji rad ili plan pripremate za sajam, odnosno naznaku da samo učestvujete na skupu). Prijavljivanje učesnika počinje 27.01.2014., a zaključuje se 28.02.2014. godine.

Preuzmite drugu informaciju ovde

Molimo Vas da radove pripremite u skladu sa datim standardima:

Apstrakt: naslov, ime i zvanje autora, insitutucija
max. 200 reči, do 5 ključnih reči
Word, font Arial, veličina 11
Rad i prezentacija
max. 4000 reči, bez apstrakta
Word, font Arial, veličina 11
Ilustracije JPG 300 pixela
Power Point, max. 15 minuta, tj. 10 slajdova
Plakat za izložbu - prikaz produkcije (planovi, projekti, studije...)
prijava - kratak opis do 200 reči
format za izlaganje 100x70 cm
Jedan pisani rad/plakat za izlaganje - maksimalno tri koautora mogu da se prijave, jedan autor ili autorski tim mogu da prijave maksimalno jedan rad.

Rok za dostavljanje sažetka radova Sekretarijatu Komore (sekretaru Sekcije, Ivani Lazin - sa naznakom za Forum urbanum) je od 27.01.2014. do 28.02.2014. godine. Posle 28.02.2014, neće se primati novi radovi ili apstrakti.

Selekciju radova izvršiće Izvršni odbor Matične sekcije urbanista, u roku dostavljenih sažetaka, po sledećim kriterijumima:

- da odgovara osnovnoj temi skupa ili podtemama;
- da je rad originalan;
- da afirmiše struku, prikazuje nove metode, saznanja, pozitivna iskustva;
- da definiše ključna pitanja i probleme, daje odgovore i
- da ne vređa rad i stav drugih kolega i institucija.

Radovi će biti odabrani za izlaganje I objavljivanje na CD-u.

Pitanja ili dileme koje se odnose na organizaciju i tematiku Skupa (rada/plana) možete razrešiti u kontaktu sa Organizacionim odborom ili sekretarom sekcije.

Izvršni odbor će blagovremeno obavestiti sve autore prijavljenih radova o rezultatu selekcije I daljoj pripremi za skup, do 15.03.2014. godine.

Konačna lista prijavljenih učesnika I početak uplate kotizacija biće 21.04.2014. godine, a finalni program i satnica skupa biće Vam dostavljena do 09.05.2014. godine.

S poštovanjem,
Organizacioni odbor Skupa: dr Nataša Danilović Hristić, dipl.inž.arh., Dragana Siljanović Kozoderović dipl.inž.arh., Tijana Aksentijević Adamović, dipl.inž.arh. i Nikola Lečić, dipl.inž.arh.

Konačan spisak učesnika možete preuzeti ovde.

27. novembar 2020.