:: Naslovna strana > Vesti >40. kongres o KGH - Za održivu budućnost kroz dogradnju prošlosti

26.11.2009.
40. kongres o KGH - Za održivu budućnost kroz dogradnju prošlosti
  Ovogodišnji, četrdeseti, međunarodni kongres o grejanju, hlađenju i klimatizaciji predstavlja redak primer - da se jedan stručno-naučni skup održava redovno svake godine, pune četiri decenije, okupljajući svaki put sve više učesnika i stalno proširujući krug pitanja o kojima raspravlja. Od prvog skupa, 1970. godine do danas, željni usavršavanja, saznanja o dostignućima u struci gde god ih ima i predstavljanja drugima svojih ideja i rezultata - naši stručnjaci se sreću sa kolegama sa svih kontinenata. U isto vreme, beogradski kongres o KGH dobija priznanja i podršku svih svetskih asocijacija u oblasti KGH, u nastojanjima da se potrošnja energije u građevinskim objektima - inače najveća u svim zemljama sveta - svede na najmanju moguću meru i usmeri na obnovljive izvore koji predstavljaju rešenje za dalji opstanak Zemlje. Moto Kongresa se odnosi na održivi razvoj. Prateća izložba, koja se za ove četiri decenije razvila u jedinstvenu smotru opreme i tehnologija u KGH, svedoči da sve što je dogovoreno, naučeno iistraženo, vredi samo kada je ovaploćeno u praksi.

U društvenom programu kongresa predviđeni su: otvaranje izložbe sa koktelom dobrodošlice, večera za goste, svečana večera, oproštajni ručak, obeležavanje 40. godišnjice osnivanja Društva za KGH Srbije i podela priznanja i specijalnih zahvalnica najvernijim učesnicima, sponzorima i izlagačima, i još ponešto.

Program i ostale informacije u vezi 40. kongresa KGH možete videti na sledećoj Internet stranici Saveza mašinskih inženjera i elektrotehničkih inženjera i tehničara Srbije: http://www.smeits.rs//?file=00011

03. decembar 2020.