:: Naslovna strana > Vesti > KONFERENCIJA "SAVREMENA GRAĐEVINSKA PRAKSA 2014"

26.03.2014.
KONFERENCIJA "SAVREMENA GRAĐEVINSKA PRAKSA 2014"

Društvo građevinskih inženjera Novog Sada Departman za građevinarstvo i geodeziju Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad

Društvo građevinskih inženjera Novog Sada, Novi Sad i Departman za građevinarstvo i geodeziju, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad u suorganizaciji sa Inženjerskom komorom Srbije - Regionalnim odborom podsekcije diplomiranih građevinskih inženjera regionalnog centra Novi Sad, organizuju tradicionalnu konferenciju SAVREMENA GRAĐEVINSKA PRAKSA 2014., koja će se održati u Novom Sadu, Andrevlje, Fruška gora - "CePTOR" Centar za privredno - tehnološki razvoj Vojvodine 22. i 23. maja 2014. godine. Konferencija obrađuje aktuelne teme sa eminentnim predavačima, stručno usavršavanje, stručna i marketing saopštenja, informacije, izložbe i prezentacije.

OKVIRNI PROGRAM:

Četvrtak, 22.05.2014.godine
08:00 Prijavljivanje učesnika, preuzimanje Zbornika i pratećeg materijala
09:30 Ceremonija svečanog otvaranja konferencije "Savremena građevinska praksa 2014"
Lafarge BFC - Miroslav Šolaja - "Naša vrednost - Bezbednost i zdravlje na radu"
10:15 Prezentacija radova i donora
Uwe Dorka - "Passive seismic control for deck bridges"
Lafarge BFC-Danijela Ostojić (Prezentacija donatora) - "Inovativni betoni Ultra series iz kompanije Lafarge"
Aleksandar Bojović, Zlatko Marković, Antonio Mora, Luciano Casasola, Dimitrije Aleksić, Marko Pavlović, Milan Spremić, Novak Novaković, Jorrit Blom - "Projekat i gradnja Železničko-drumskog mosta u Novom Sadu"
Euro Gardi Group - Đorđe Pavkov (Prezentacija donatora) - "Prikaz rešenja glavnog projekta pristupnih saobraćajnica drumsko-železničkom mostu u Novom Sadu"
Zdravko Bonev, Stanislav Dospevski - "Eurocode 8: An extended applikation of structural mechanics into design procedures"
12:15 Pauza
12:45 Prezentacija radova i donatora
Dubravka Bjegović, Nina Štimer - "Nove vrste specijalnih betona"
Igor Bašić-Peri oplate (Prezentacija donatora) - "Gradite uspešno sa firmom Peri"
Predrag L. Popović - "Preventing failures in exterior facades of buildings"
ROCKWOOL Adriatic - Jasna Vasić (Prezentacija donatora) - "Nova generacija Rockwel kamene vune za ravne krovove"
14:10 Puza za ručak
16:00 Prezentacija radova i donatora
Stjepan Lakušić - "Innershield postupak zavarivanja tračnica"
Potisje Kanjiža-Darko Mijatović (Prezentacija donatora) - "Nova vizura za Šindru plus"
Jan Ravinger - "Stability and vibration in Civil Engineering"
Sika - Ivan Bogojević (Prezentacija donatora) - "Tehnologija betona, prskani beton - Torkret"
Knauf Zemun - Goran Stojiljković (Prezentacija donatora) - "Knauf suva gradnja u stambenoj izgradnji - Uporedna analiza sa klasičnom gradnjom"
Euroselecta - Boris Marković (Prezentacija donatora) - "Savremeni podovi"
17:40 Pauza
18:10 Okrugli sto - Tema: "Stanje domaće tehničke regulative i prilagođavanje evropskoj"
Moderatori:
Jasminka Pavlović, dipl.inž.arh.
Vlastimir Radonjanin, dipl.građ.inž.
Dejana Milinković
20:30 Veče građevinara
U okviru konferencije održaće se tradicionalno Veče građevinara, sa zabavnim programom. Ulaznica za Veče građevinara je uračunata u cenu kotizacije.
Petak, 23.05.2014.godine
09:30 Prezentacija radova
Borko Đ. Bulajić, Đorđe Lađinović - "Definisanje seizmičkog dejstva u nacionalnom aneksu za Evrokod 8"
Marko Ivetić, Dušan Kostić - "Analiza i ocena rizika u funkciji bezbednog vodosnabdevanja - primer iz sveta i Srbije"
10:30 Pauza
11:00 Prezentacija radova
Zoran Berisavljević - "Tuneli na koridorima 10 i 11 - geotehnička istraživanja, projektovanje i građenje"
Bratislav Stipanić - "Mostovi sa kosim kablovima - projektantski izazovi"
Vladimir Mučenski - "Indirektni uzrok povrede kao osnova za kvantifikaciju rizika zaštite na radu u građevinarstvu"
Igor Peško - "Konceptualna procena troškova i vremena izgradnje gradskih saobraćajnica"
13:00 Zatvaranje konferencije
KOTIZACIJA po učesniku iznosi 5.000,00 dinara i uključuje:
- Vaše učešće na konferenciji
- Zbornik radova i prateće materijale
- Učešće u manifestacijama
- Ulaznicu za veče građevinara
PRIJAVU MOŽETE PREUZETI ovde.

29. novembar 2020.