:: Naslovna strana > Vesti > Aktivnosti Inženjerske komore Srbije u pružanju pomoći na otklanjanju posledica poplava

25.06.2014.

Izabrani koordinatori u regionalnim centrima i opštinama ugroženim od poplava
Koordinaciono telo Inženjerske komore Srbije je odredilo inženjere sa spiska dobrovoljno prijavljenih koji su koordinatori u regionalnim centrima i opštinama ugroženim od poplava a zaduženi za koordinaciju između komisija za procenu štete ili Opštinskog štaba za VS, lokalne samouprave i Inženjerske komore Srbije. Spisak inženjera možete pogledati ovde. >

Nastavak aktivnosti Inženjerske komore Srbije u pružanju pomoći na otklanjanju posledica poplava
Inženjerska komora Srbije je odmah nakon što je Vlada Republike Srbije proglasila vanrednu situaciju na teritoriji cele Republike, preduzela niz aktivnosti kako bi stručnom i materijalnom pomoći doprinela otklanjanju posledica poplava.
Odlukom Upravnog odbora formirano je koordinaciono telo, u čiji sastav su imenovani svi članovi Upravnog odbora, i koje je u stalnom zasedanju, koje će, na zahtev državnih institucija za pružanje stručne pomoći u otklanjanju posledica nastalih na objektima i zemljištu, formirati stručne timove u svim regionalnim centrima, sastavljene od inženjera potrebnih struka radi pružanja stručne pomoći u sanaciji nastale štete. >

Učešće Inženjerske komore Srbije u sanaciji štete nastale usled poplava i klizišta u Republici Srbiji i Republici Srpskoj
Povodom vanredne situacije u Republici Srbiji i Republici Srpskoj, prouzrokovane poplavama i pojavom klizišta, Inženjerska komora Srbije je formirala koordinaciono telo, u čiji sastav su imenovani svi članovi Upravnog odbora, koje će na zahtev državnih institucija za pružanje stručne pomoći u otklanjanju posledica nastalih na objektima i zemljištu, u svim regionalnim centrima formirati stručne timove sastavljene od inženjera različitih struka, radi pomoći državnim organima u sanaciji nastale štete.

Učešće Komore u sanaciji nastale štete, podrazumeva uključivanje članova Komore svih struka, spremnih da učestvuju u pružanju pomoći ugroženim područjima, bez potraživanja novčane naknade za pružene usluge i izvršene radove.

Spiskove prijavljenih članova Komore možete preuzeti ovde.

Zahvaljujemo se članovima Inženjerske komore Srbije, koji su se odazvali pozivu i putem obrasca upitnika prijavili da učestvuju u volonterskom radu u sanaciji štete, nastale usled poplava i klizišta u Republici Srbiji.
Inženjerska komora Srbije je objedinila podatke i sačinila spisak zainteresovanih lica, koji je zajedno sa dostavljenim upitnicima, prosledila Ministarstvu građevinarsta, saobraćaja i infrastrukture.
Imajući u vidu da koordinacija svih aktivnosti vezanih za otklanjanje šteta treba da ide iz Ministarstva građevinarsta, saobraćaja i infrastrukture, očekujemo njihov poziv za formiranje stručnih timova, o čemu ćete biti odmah obavešteni.
>

Saopštenje Inženjerske komore Srbije povodom vanredne situacije prouzrokovane poplavama
Inženjerska komora Srbije izdaje saopštenje povodom vanredne situacije prouzrokovane poplavama u Republici Srbiji.
Saopštenje preuzmite ovde. >

28. novembar 2020.