:: Naslovna strana > Vesti >Izložbe "Salon arhitekture 2010" i "01. jul Dan arhitekata Novog Sada"

25.06.2010.
Izložbe "Salon arhitekture 2010" i "01. jul Dan arhitekata Novog Sada"
  Društvo arhitekata Novog Sada i Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu - Departman za arhitekturu u suorganizaciji sa Inženjerskom komorom Srbije - Regionalnim odborom podsekcije diplomiranih inženjera arhitekture regionalnog centra Novi Sad, organizuju izložbe: "Salon arhitekture 2010" odnosno "01. jul Dan arhitekata Novog Sada", koje će se održati od 19. juna do 01. jula 2010. godine u Novom Sadu.

Tradicionalne manifestacije održavaju se peti put. U okviru izložbi biće izloženi radovi po kategorijama: arhitektonski projekti i realizacije, urbanistički projekti i realizacije, enterijeri - projekti i realizacije, studentski radovi i publicistika. Takođe biće prikazana produkcija Srpske i Vojvođanske kulture u zadnje tri godine. Uporedo sa izložbama biće upriličena projekcija filmova o savremenim trendovima u arhitekturi u regionu i šire.

Smisao i spoj bogatstva slojeva koji čine kontekst urbanog života Novog Sada, ideja je iz koje nastaje događaj posvećen Novosadskom Danu arhitekture. Namera je da se sinteznom izložbom započne socio-kulturna animacija u čijem središtu se nalazi arhitektura Novog Sada.

Detaljan program sa tačnim lokacijama se nalazi ovde.

Cilj ove manifestacije je upoznavanje sredine sa novim arhitektonskim delima i idejama, odnosno prikaz arhitektonskih ostvarenja poslednjih godina.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete Izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa.

27. novembar 2020.