:: Naslovna strana > Vesti >Izveštaj žirija za opšti javni i anonimni konkurs za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rešenja kombinovane dečje ustanove u Beogradu

24.11.2010.
  Raspisom opšteg javnog i anonimnog konkursa za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rešenja kombinovane dečje ustanove u Beogradu određen je žiri u sastavu: Dejan Vasović, dipl.inž.arh. Pomoćnik gradonačelika - Gradski arhitekt, predsednik žirija, Predrag Urdarević, dipl.inž.arh. predstavnik investitora - Agencija za investicije i stanovanje, član, Ana Krsmanović, dipl.inž.arh. predstavnik uprave - Sekretarijat za dečju zaštitu, član, Zorica Savičić, dipl.inž.arh. predstavnik Društva arhitekata Beograda, član i Nemanja Radusinović, dipl.inž.arh., predstavnik Saveza arhitekata Srbije, član. Izveštaj žirija se nalazi u nastavku teksta.

IZVEŠTAJ ŽIRIJA

Žiri je započeo sa radom u utorak, 16. novembra 2010. godine otvaranjem i analizom pristigla 43 rada. Žiri je konstatovao da je konkurs izuzetno uspeo i da je kvalitet radova veoma visok. Tokom više sednica žiri je, uz veliku pomoć izvestilaca, detaljno proanalizirao pristigla rešenja i doneo odluku da nagradi sledećih pet radova:
  1. Rad pod šifrom: 91437, radni broj 18.
    Autori: Ana Nastić, Miloš Paunović, Marko Petrović, Uroš Kovačević i Petar Bojović.
    Rad je preporučen za lokaciju: KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA 6, GO NOVI BEOGRAD, deo bloka 12, ul. Grčka bb, Bežanijska kosa,
  2. Rad pod šifrom: 51015, radni broj 36.
    Autori: Borislav Petrović, Ivan Rašković, Aleksandar Tomić, Nada Jelić, Nikola Stojković, Luka Ostojić, Anđelka Munić. Saradnik: Boris Petrović. Konsultanti: dr Milica Jovanović Popović (A), Martin Elezović (M), Milenko Marić (E), Zoran Šipetić (E), Vladan Lutrov (G) i Nikola Paunović (G).
    Rad je preporučen za lokaciju: KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA 11, GO NOVI BEOGRAD, blok 61, ul.Vojvođanska bb, Bežanijska kosa,
  3. Rad pod šifrom: 61109, radni broj 33.
    Autori: Milka Gnjato, Marko Radenković, Milan Đurić, Aleksandru Vuja i Jelena Živančević.
    Rad je preporučen za lokaciju: KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA U UNIVERZITETSKOM NASELjU, GO NOVI BEOGRAD, blok 67, ul.Milutina Milankovića bb,
  4. Rad pod šifrom: 99910, radni broj 37.
    Autori: Aleksandra Raonić, Branislav Ristović, Miloš Raonić, Danilo Furundžić. Konsultanti za EE: EN PLUS.
    Rad je preporučen za lokaciju: KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA U NASELjU STUBLINE, GO OBRENOVAC,
  5. 1. Rad pod šifrom: 20995, radni broj 24.
    Autori: Jelena Miletić i Dejan Miletić.
    Rad je preporučen za lokaciju: KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA U NASELjU BANjICA, GO VOŽDOVAC, ul.Baštovanska.

Zbog visokog nivoa pristiglih radova žiri je odlučio da dodeli još pet priznanja sledećim radovima:
  1. Rad pod šifrom: 12127, radni broj 03.
    Autori: Đorđe Stojanović, Ivana Damjanović, Danilo Dangubić, Milutin Cerović, Vladimir Pavlović i Kristina Arsić.
  2. Rad pod šifrom: 01111, radni broj 04.
    Autori: Dejan Miljković, Jovan Mitrović, Žarko Jakovljević, Miloš Milivojević, Iva Olujić, Aida Hadžiahmetović, Marija Obradović i Gordana Minić.
  3. Rad pod šifrom: 35795, radni broj 22.
    Autori: Dušan Ignjatović, Nataša Ćuković Ignjatović, Sanja Alorić, Anita Mraović, Bojana Stanković, Dušan Trifunović, Petar Tufegdžić i Milica Pejanović.
  4. Rad pod šifrom: 92756, radni broj 30.
    Autori: Đorđe Potkonjak, Žarko Uzelac, Marija Strajnić i Marija Miković.
  5. Rad pod šifrom: 30156, radni broj 31.
    Autori: Ivana Milenković, Dejan Todorović, Bojana Zrnić, Biljana Lojanica, Marija Jovanović, Vladimir Đorđević. Maketa: Tamara i Marina Nešić. Konsultanti: Dejan Vidaković (ViK), Predrag Tomić (M), Goran Ajatović (Predmer).

Izložba prispelih radova biće održana od 03.- 10.12.2010. godine u zgradi Muzeja grada Beograda, ul. Resavska br. 40b. Otvaranje izložbe je 03.12.2010.godine u 17 sati, a zatvaranje 10.12.2010.godine, kada će se održati diskusija sa žirijem od 17-18 časova.

29. novembar 2020.