:: Naslovna strana > Vesti > Održan Sajam građevinarstva i ekologije u Kragujevcu od 06. do 08. marta 2014. godine

24.03.2014.
Održan Sajam građevinarstva i ekologije u Kragujevcu
od 06. do 08. marta 2014. godine

Sajam građevinarstva i ekologije u Kragujevcu, održan je od 06. do 08. marta 2014. godine. Sajam građevinarstva i ekologije organizovao je "Šumadija sajam" uz podršku regionalne kancelarije Inženjerske komore Srbije i grada Kragujevca.

U prisustvu velikog broja članova Inženjerske komore Srbije, izlagača, gostiju i predstavnika medija, uvodno izlaganje imao je potpredsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, Gligor Obrenović, koji je naglasio značaj ovakve manifestacije i činjenicu da je Komora po peti put pokrovitelj Sajma u Kragujevcu. Nakon toga prisutnima se obratila Jelena Bojović, ispred regionalnih odbora regionalnog centra Kragujevac a Nebojša Vasiljević, član gradskog veća grada Kragujevca za investicije i razvoj zvanično je otvorio ovogodišnji Sajam u Kragujevcu.

Manifestacija je ove godine bila u znaku promocije ekoloških standarda u oblasti gradnje, a u stručnom delu tribine i predavanja su posvećeni projektima obnovljive energije, izgradnji mini hidroelektrana.

Na sajmu je učestvovalo 30 izlagača iz Srbije, Mađarske, Slovenije i Grčke. Predstavila su se građevinska preduzeća, biroi za projektovanje i udruženja iz oblasti građevinarstva i ekologije. Tema sajma ove godine je bila primena obnovljivih izvora enerije i ekoloških materijala u oblasti gradnje. U tom smislu se u Kragujevcu predstavljaju i firme specijalizovane za preradu otpada.

Inženjerska komora Srbije se predstavila pod motom "Projektovanje sistema za korišćenje obnovljivih izvora energije (Sunce i voda) i očuvanje životne sredine", na štandu sa renomiranim firmama iz oblasti građevinarstva čiji su asortiman oprema i sitemi za korišćenje obnovljivih izvora energije. Pored predstavljanja, Komora je, prvenstveno za svoje članove organizovala prateći program, odnosno predavanja koja su okupila veliki broj zainteresovanih posetilaca.

Galeriju slika sa Sajma građevinarstva i ekologije u Kragujevcu možete pogledati ovde.

05. decembar 2020.