:: Naslovna strana > Vesti > Prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije i prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije prisustvovali su svečanoj sednici Skupštine Društva za podizanje Hrama Svetog Save u Beogradu

23.12.2015.

Prof. dr Milisav Damnjanović, predsednik Inženjerske komore Srbije i prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije prisustvovali su svečanoj sednici Skupštine Društva za podizanje Hrama Svetog Save, koja je održana 14. decembra 2015. godine u Beogradu. Svečana sednica je održana povodom 120 godina od osnivanja Društva za podizanje Hrama Svetog Save.

Na početku svečane sednice Društva za podizanje Hrama Svetog Save, posle molitve Oče naš i himne Bože pravde, prikazan je film o osnivačima i istorijatu Društva, a Inženjerska komora Srbije je član ovog Društva od 2005. godine. Nakon toga, prisutnima se obratio Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Irinej, predsednik Društva za podizanje Hrama Svetog Save, osvrnuvši se na istorijat gradnje Spomen-hrama Svetog Save i na pregnuća srpskih patrijaraha i vernog naroda da izgrade zavetni Hram na slavu Gospoda i u čast Svetog Save, utemeljivača Srpske Pravoslavne Crkve. Njegova Svetost je, zatim, uručio visoko odlikovanje Srpske Pravoslavne Crkve, orden Svetog kralja Milutina, g. Miodragu Babiću, dugogodišnjem predsedniku Skupštine Društva za podizanje Hrama Svetog Save na Vračaru.

Detaljnije obaveštenje i fotografije sa održane svečane sednice Skupštine Društva za podizanje Hrama Svetog Save u Beogradu možete pogledati na Internet stranici Srpske pravoslavne crkve

01. decembar 2020.