:: Naslovna strana > Vesti >

23.07.2014.
Svečano otvorena Regionalna kancelarija Inženjerske komore Srbije u Subotici

U petak 18.jula 2014.god., svečano je otvorena Regionalna kancelarija Inženjerske komore Srbije u Subotici. Kancelarija se nalazi u Subotici u užoj gradskoj zoni, u ulici Korzo br.1, na drugom spratu. Nakon kupovine poslovnog prostora za potrebe centrale u Beogradu kao i Regionalnih centara Niš i Novi Sad, ovo je četvrti poslovni prostor koji je kupljen u martu ove godine. Od tad su trajali radovi na opremanju i privođenju nameni, a rezultat je veoma lep i funkcionalan prostor koji će zadovoljiti potrebe članova Komore sa teritorije regionalnog centra Subotica. Pre početka svečanog otvaranja, u novim prostorijama održana je 17. redovna sednica Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije. Na svečanom otvaranju prisutnima se obratio mr Milovan Glavonjić, dipl.inž.el., predsednik Inženjerske komore Srbije. Tom prilikom podsetio je mnogobrojne ugledne goste i inženjere regionalnog centra Subotica, da je to treća kancelarija koja je kupljena nakon što je Upravni odbor doneo odluku o nabavci poslovnih prostora za potrebe regionalnih centara Inženjerske komore Srbije. Takođe, prisutnima su se obratili i Imre Kern, državni sekretar Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Janoš Dobai, pomoćnik pokrajinskog sekretara za arhitekturu, urbanizam i zaštitu životne sredine, kao i Tomislav Veljković, zamenik gradonačelnika Grada Subotice.

Svečanom otvaranju prisustvovali su pored članova sa teritorije regionalnog centra Subotica i članovi Upravnog odbora, predstavnici fakulteta, direktori javnih preduzeća, predstavnici uglednih firmi i drugi. Na kraju, prisutnima se obratio Jožef Čipa, predsednik Radne grupe za nabavku poslovnog prostora ispred Regionalnog centra Subotica. U svom obraćanju on se osvrnuo na aktivnosti Radne grupe od momenta formiranja do realizacije kupovine i potpisivanja Ugovora. Događaj je izazvao veliku medijsku pažnju, nekoliko lokalnih televizijskih i novinskih kuća je zabeležilo svečano otvaranje..

Galeriju slika možete pogledati ovde.

26. novembar 2020.