:: Naslovna strana > Vesti > ARHIENALE 10

23.02.2015.
ARHIENALE 10
27.02. - 06.03.2015. godine, Vranje
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - Regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva vranjskih arhitekata, u periodu od 27.02. - 06.03.2015. godine održaće se tradicionalna manifestacija ARHIENALE 10

Na ovogodišnjem Arhienalu biće prezentovana gostujuća izložba: "100 - Arhitektura Niša kroz vreme" kao i prateća izložba: "Izložba konkursnih radova za zaštitni znak Društva vranjskih arhitekata"

Izložba: "100 - Arhitektura Niša kroz vreme", u stvari predstavlja okosnicu budućeg arhitektonskog vodiča Niša. Ova izložba predstavlja i završetak četvorogodišnjeg stručnog i naučnog istraživačkog autorskog tima arhitekata Niša. U svom nazivu izložba ima brojku 100 što ima višestruko značenje jer se na izložbi prikazuje 100 odabranih objekata i predstavlja period od 100 godina od kako je Niš bio ratna predstonica u Velikom ratu.

U okviru "Izložbe konkursnih radova za zaštitni znak Društva vranjskih arhitekata", biće izložena idejna rešenja pet autora.

Izložbu prati program sastavljen od: stručnih predavanja kao i predavanja sa prezentacijama firmi i proizvodnih programa. Kompletan program ARHIENALE 10, možete preuzeti ovde.

Svečano otvaranje zakazano je za petak 27. februara 2015. godine sa početkom u 19,00 časova u Galeriji Narodnog muzeja u Vranju.

NAPOMENA: Predavanja su uvrštena u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije i namenjena su licenciranim inženjerima svih struka. Članovi Komore koji učestvuju u realizaciji nekog od stručnih predavanja navedenih u programu manifestacije, dobiće po 5 bodova, odnosno 10 bodova za predavače članove Komore, po svakom od realizovanih predavanja na ovoj manifestaciji, saglasno Pravilniku o kontinuiranom profesionalnom usavršavanju.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa.

28. novembar 2020.