:: Naslovna strana > Vesti > Svečana dodela Nagrade Ranko Radović

22.12.2015.
Svečana dodela Nagrade Ranko Radović
  Svečana dodela Nagrade Ranko Radović održana je u ponedeljak, 21. decembra 2015. godine u Zadužbini Ilije Milosavljevića Kolarca.

Žiri za dodelu Nagrade Ranko Radović, u kategoriji kritičko teorijski tekstovi o arhitekturi, urbanizmu i gradu doneo je Odluku da nagradu za kritičko teorijske tekstove o arhitekturi, urbanizmu i gradu dodeli: prof. dr Ljiljani Blagojević, d.i.a. za monografiju Itinereri: Moderna i Mediteran - Tragovima arhitekata Nikole Dobrovića i Milana Zlokovića, Službeni glasnik, Beograd, Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski fakultet, 2015.

Žiri za dodelu Nagrade Ranko Radović, u kategoriji realizovano arhitektonsko delo doneo je Odluku da nagradu za realizovano arhitektonsko delo dodeli: Jovanu Mitroviću, d.i.a. za Fiskulturnu salu Prve osnovne škole u Obrenovcu, Srbija, 2015.

Žiri za dodelu Nagrade Ranko Radović, u kategoriji televizijske emisije, izložbe, multimedijalne prezentacije je doneo Odluku da nagradu za televizijske emisije, izložbe, multimedijalne prezentacije dodeli: prof. dr Darku Rebi, d.i.a. za serijal emisija Život po meri, Radio Televizija Vojvodine, januar - jun 2015.

Na dan dodele Nagrade u Muzičkoj galeriji Zadužbine Ilije M. Kolarca otvorena je izložba na kojoj su prezentovani svi učesnici konkursa I koja će trajati do 25. decembra 2015. godine.

Tokom aprila (maja) 2016. godine izložba će biti održana na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

Detaljnije informacije o dodeli nagrade možete pogledati ovde.

29. novembar 2020.