:: Naslovna strana > Vesti > Informacija - Javna rasprava na Nacrt zakona o uređenju prostora i izgradnji

22.11.2013.
Informacija - Javna rasprava na Nacrt zakona o uređenju prostora i izgradnji
  Inženjerska komora Srbije se zahvaljuje svojim članovima na aktivnom učešću u dostavljanju primedbi, predloga i sugestija na Nacrt zakona o uređenju prostora i izgradnji, koji je objavljen na sajtu Ministarstva građevinarstva i urbanizma 24.10.2013.godine.
Obaveštavamo članstvo da su sve pristigle primedbe, predlozi i sugestije na Nacrt zakona, sistematizovane i dostavljene Radnoj grupi Ministarstva građevinarstva i urbanizma.
Izvršni odbori matičnih sekcija Inženjerske komore Srbije su takođe utvrdili svoje predloge koje je Radna grupa Komore zajedno sa Sekretarijatom Komore obradila i dostavila Ministarstvu u formi amandmana.
Jedan broj primedbi je prihvaćen od strane Radne grupe Ministarstva, i ugrađen u novi tekst Nacrta zakona.
Objavljivanjem Nacrta zakona na sajtu Ministarstva građevinarstva i urbanizma dana 21.novembra 2013.godine zvanično je počela javna rasprava koja traje do 12. decembra 2013.godine (ovu informaciju i tekst Nacrta zakona možete videti na sajtu Ministarstva građevinarstva i urbanizma).
Molimo članove Komore da uzmu aktivno učešće i dostave predloge, primedbe i sugestije na predmetni Nacrt, kao i da iste dostavljaju i Komori i Ministarstvu.

27. novembar 2020.