:: Naslovna strana > Vesti > Održan skup "Nauka u službi razvoja savremene energetike, rudarstva i podizanja energetske efikasnosti"

22.06.2011.
  U organizaciji Ministarstva prosvete i nauke Republike Srbije i Inženjerske komore Srbije, održan je promotivno - naučni skup "Nauka u službi razvoja savremene energetike, rudarstva i podizanja energetske efikasnosti", 17. juna 2011. godine u prostorijama Komore u Beogradu. Na skupu su prikazani rezultati i dostignuća ostvarena u okviru 66 projekata koji su realizovani u toku prethodnog trogodišnjeg istraživačkog ciklusa. Moderator skupa je bio dr Radosav Cerović, pomoćnik ministra prosvete i nauke.

Prisutne su pozdravili prof. dr Radivoje Mitrović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete i nauke, prof. dr Miloš Banjac, pomoćnik ministra energetike, prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Inženjerske komore Srbije, Zoran Seizović, predsednik opštine Vrnjačka Banja i prof. dr Simeon Oka, glavni i odgovorni urednik THERMAL SCIENCE.

U okviru skupa, implementaciju projekata Ministarstva prikazali su Petar Knežević, direktor TNT-a, Desimir Stević, zamenik gen. direktora Termoelektrane Kostolac, Zoran Jovanović, član Gradskog veća skupštine Kragujevac, Milan Veljović, PKB i Petar Vasiljević, BEOELEKTRANE.

Izvestioci Prikaza ostvarenja na projektima-Poster prezentacije, bili su prof. dr Milun Babić, Ministarstvo prosvete i nauke, prof. dr Mirko Komatina, Ministarstvo prosvete i nauke dr Ninel Čukalevski, naučni savetnik, dr Žarko Stevanović, naučni savetnik, prof. dr Mladen Stojiljković dr Milenko Ljubojev, naučni savetnik.

Skupu je prisustvovalo oko 100 učesnika.
Galeriju slika možete pogledati ovde.

28. novembar 2020.