:: Naslovna strana > Vesti > INFORMACIJA članovima Komore

21.11.2005.
INFORMACIJA članovima Komore

INFORMACIJA

Dopisom od 30.03.2005.god. Inženjerska komora Srbije je obaveštena da je u Ministarstvu za kapitalne investicije započet postupak preispitivanja efekta Zakona o planiranju i izgradnji. U navedenom dopisu, uvažavajući značaj naše institucije, Ministarstvo je zamolilo Komoru da uzme aktivno učešće i da da svoj doprinos u poboljšanju Zakona; u cilju što efikasnije saradnje, potrebno je da odredimo jednog predstavnika za neposredan kontakt sa Ministarstvom.

Predsednik Komore je, istog dana po prijemu navedenog dopisa u Komoru (12.04.2005.god.), obavestio zamenika ministra, g-dina Milana Miljevića da je Inženjerska komora Srbije spremna da uzme učešće i kao predstavnika za neposrednu komunikaciju odredila g-đu Nataliju Stojanović, dipl.pravnika, sekretara Komore.

U Komori započinje niz aktivnosti: članstvo Komore preko svojih matičnih sekcija dostavlja sugestije, mišljenja i predloge za izmene pojedinih delova Zakona. Organizuju se regionalni sastanci, ne bi li se prikupilo što više mišljenja o rezulatima i efektima u primeni Zakona.

Kako bi se obezbedio koordinirani rad i usaglasile aktivnosti koje su se u Komori preduzimale, Upravni odbor Komore je na sednici održanoj 2.09.2005.god, inicirao formiranje Komisije za pripremu Predloga za izmene i dopune Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o planiranju i izgradnji (sastav Komisije: predsednik Komisije i po dva predstavnika iz svake matične sekcije).

Obaveštavamo sve članove Komore, da je Vlada Republike Srbije utvrdila Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o planiranju i izgradnji, što je objavljeno 21. oktobra na Internet sajtu Narodne skupštine Republike Srbije, i da je i isti uputila u skupštinsku proceduru, a da Komora u postupku davanja mišljenja na izmene i dopune Zakona nije imala nikakvo učešće.

Nakon svih aktivnosti koje su preduzete, Komori, kao strukovnoj organizaciji, nije obezbeđeno učešće u proceduri izmena i dopuna Zakona o planiranju i izgradnji.

Tekst Zakona o planiranju i izgradnji [zip] >>>
Tekst Zakona o izmenama i dopunama Zakona o planiranju i izgradnji [zip] >>>