:: Naslovna strana > Vesti > POSETA RUSKE DELEGACIJE

4.11.2005. POSETA RUSKE DELEGACIJE
  U okviru "Nedelje ruskog graditeljstva" u Beogradu, u sredu 2. novembra u Inženjerskoj komori Srbije organizovan je okrugli sto na temu licenci, unapređenje formi saradnje u oblasti investicione izgradnje, ruska i naša iskustva.

Posle uvodnog pozdrava predsednika Komore, Goran Vukobratović je prisutne goste upoznao sa planom i programom rada, kao i osnovnom ciljevima Komore. Ratko Salatić je u kratkoj prezentaciji predstavio način izdavanja licenci, vrste i broj licenci, organizacionu šemu Komore. Dragoslav Šumarac je pozvao rusku delegaciju da zajedničkim naporima pokrenemo aktivnosti na međusobnom priznavanju licenci, budući da veliki broj naših inženjera radi i živi u Rusiji.
Logvinov Viktor je podržao inicijativu na međusobnoj saradnji, i podsetio da su ruski inženjeri i strukovne organizacije inicirale kod Vlade formiranje Komore po uzoru na našu, gde su im naša iskustava poslužila kao primer.

Članovi ruske delegacije bili su:
Logvinov Viktor Nikolajevič, redovni član Međunarodne akademije arhitekture (MAAM), dopisni član Ruske akademije arhitekture i građevinskih nauka (RAASN), prezident MOO Savez moskovskih arhitekata, rukovodilac delegacije
Prof. dr Belousov Vladimir Nikolajevič, počasni doktor Beogradskog univerziteta, vice - prezident i akademik Ruske akademije arhitekture i građevinskih nauka (RAASN), vice - prezident Saveza arhitekata Rusije
Pasternak Tatjana Leonidovna, odgovorni sekretar MOO Saveza moskovskih arhitekata
Taranov Andrej Ivanovič, Zaslužni arhitekt Ruske federacije, vice - prezident MOO Saveza moskovskih arhitekata, rukovodilac stvaralačkog ateljea
Prof. Šugajev Gadžimurad Tairovič, profesor Međunarodne akademije arhitekture (MAAM), član Akademije arhitekture zemalja istoka, sekretar za umetnička pitanja i informisanje Međunarodne asocijacije saveza arhitekata (MASA), glavni urednik časopisa "Arhitektura, graditeljstvo, dizajn"
Šumakov Nikolaj Ivanovič, dopisni član Ruske akademije arhitekture i građevinskih nauka (RAASN), glavni arhitekta OAO Metrogiprotrans - Moskva, glavni arhitekta i prvi vice -prezident PSO Sistema GALS

Od predstavnika Inženjerske komore Srbije, sastanku su prisustvovali:
Milan Vuković, predsednik Komore
Goran Vukobratović, podpredsednik Komore
Prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Komisije za međunarodnu saradnju
Prof. Petar Arsić, član Komisije za međunarodnu saradnju i predsednik Saveza arhitekata Srbije
I ostali članovi naše delegacije prof. doc Ratko Salatić, prof. doc Jovan Despotović, prof. dr Vojislav Kujundžić, Tatjana Đorđević.

26. novembar 2020.