:: Naslovna strana > Vesti >Prof. dr Dragoslav Šumarac izabran za potpredsednika Evropskog saveta inženjerskih komora

20.11.2012.
  Prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Inženjerske komore Srbije, je na Devetoj sednici Skupštine Evropskog saveta inženjerskih komora (ECEC - European Council of Engineering Chambers), održanoj u Beču dana 17. novembra 2012. godine, izabran za potpredsednika ECEC - a.

Ovaj izbor prof. Šumarca je veliko priznanje svim članovima Inženjerske komore Srbije kao i našoj zemlji.

Izvršni odbor ECEC-a

Na slici (s leva na desno): Gabor Szöllössy, blagajnik, Letzner Hansjorg, potpredsednik, Thurriedl Klaus, sekretar, mr Črtomir Remec, predsednik, Kammeyer Hans-Ullrich, potpredsednik i Prof. dr Dragoslav Šumarac, potpredsednik

Za predsednika ECEC - a izabran je magistar Črtomir Remec, predsednik Inženjerske Zbornice Slovenije, a za sekretara Thurriedl Klaus iz Austrije. Pored prof. Šumarca za potpredsednike ECEC - a, izabrani su i Kammeyer Hans-Ullrich iz Nemačke i Letzner Hansjorg iz Italije.

ECEC je Evropska asocijacija inženjerskih komora koja okuplja oko pola miliona ovlašćenih inženjera svih struka sa sedištem u Briselu. Članice ECEC - a su samo komore osnovane zakonom, odnosno članovi tih komora su licencirani inženjeri, koji su licence dobili od svojih vlada preko inženjerskih komora.

Galeriju slika možete pogledati ovde.

02. decembar 2020.