:: Naslovna strana > Vesti > Energetska efikasnost zgrada - iskustva Savezne Republike Nemačke i Evropske unije

21.10.2014.

U skladu sa Odlukom o kontinuiranom (permanentnom) profesionalnom usavršavanju članova Inženjerske komore Srbije, broj 1065/1-5. koja je doneta 25. aprila 2014. godine, na Šestoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije (odluku možete preuzeti ovde), a u saradnji sa Nemačkom organizacijom za međunarodnu saradnju GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit), biće održano prvo predavanje namenjeno inženjerima energetske efikasnosti zgrada.

Predavanje će biti održano 7, 8. i 9. novembra 2014. godine u Nišu, Beogradu i Novom Sadu, kako bi svim zainteresovanim inženjerima bilo olakšano prisustvo. U sva tri grada se održava predavanje na istu temu.

Predavanja će održati Helmut Krames, "E+E Consult" Trir, Nemačka.

Tema predavanja je:

"Energetska efikasnost u zgradarstvu - iskustva Evropske unije i Savezne Republike Nemačke"

Predavanje će biti održano na engleskom jeziku, a pratiće ga PowerPoint prezentacija na srpskom jeziku.

Ovo predavanje je namenjeno diplomiranim inženjerima, članovima Inženjerske komore Srbije, nosiocima licenci odgovornog inženjera energetske efikasnosti 381.

Prisustvo za inženjere, članove Inženjerske komore Srbije, nosioce licenci odgovornog inženjera energetske efikasnosti 381 je, zahvaljujući podršci Nemačke organizacije za međunarodnu saradnju - GIZ, besplatno.

Svim članovima Inženjerske komore Srbije koji budu prisutni na predavanju biće dodeljeni bodovi kojima će se vrednovati pohađanje programa kontinuiranog profesionalnog usavršavanja, a u skladu sa odlukom Skupštine Komore.

Kratak opis predavanja
U okviru predavanja će biti obrađena sledeća pitanja:
- Direktive EU u vezi sa energetskom efikasnošću u sektoru zgradarstva;
- Propisi i direktive Savezne Republike Nemačke, uključujući primere iz prakse i stečena iskustva, a u vezi sa energetskom efikasnošću u sektoru zgradarstva;
- Praktični primeri i primeri dobre prakse u sektoru zgradastva (stambene, komercijalne i javne zgrade).

Predavanje u Nišu održaće se 07.11.2014. godine, sa početkom u 11 časova, u amfiteatru B Mašinskog fakulteta u Nišu, Aleksandra Medvedeva br. 14.
Za prisustvovanje ovom predavanju možete se prijaviti ovde.

Predavanje u Beogradu održaće se 08.11.2014. godine, sa početkom u 10 časova, u velikom amfiteatru Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Kraljice Marije br. 16.
Za prisustvovanje ovom predavanju možete se prijaviti ovde.

Predavanje u Novom Sadu održaće se 09.11.2014. godine, sa početkom u 10 časova, u amfiteatru Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, Trg Dositeja Obradovića br. 6.
Za prisustvovanje ovom predavanju možete se prijaviti ovde.

Napominjemo da je broj mesta za svako predavanje ograničen.

27. novembar 2020.