:: Naslovna strana > Vesti > Drugi regionalni Simpozijum o klizištima ResyLAB 2015

20.04.2015.
Drugi regionalni Simpozijum o klizištima ResyLAB 2015
  Drugi regionalni Simpozijum o klizištima ResyLAB 2015 održaće se od 14-16 maja 2015. godine na Rudarsko-geološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Simpozijum je namenjen ICL ABN (International Consortium on Landslides, Adriatic-Balkan Network) članovima, ali i svim uvaženim stručnjacima i istraživačima (akademskog i privatnog sektora) iz regiona i šire, koji se prepoznaju u temama i ciljevima simpozijuma.

Predviđene su veoma zanimljive teme, počev od konvencionalnih istraživanja klizišta, preko najsavremenijih metoda praćenja i modelovanja klizišta, do socio-ekonomskih aspekata njihovih posledica. Većina prispelih radova tiču se upravo ovih tema i imaju neposredne veze sa Jadransko-Balkanskim područjem i imaju osvrt na katastrofalna klizišta koja su zahvatila region (iz perioda maj-septembar 2014).

Odlukom Radne grupe Skupštine za sprovođenje Zajedničkog Evropskog programa usavršavanja Inženjerske komore Srbije prisustvovanje Drugom regionalnom simpozijumu o klizištima ResyLAB 2015 uvršteno je u zajednički Evropskog programa profesionalnog usavršavanja za 2015. godinu i vrednovano je sa 12 bodova za prijavljene učesnike članove Inženjerske komore Srbije nosioce licenci: 100, 316, 391, 392 i 491.

Za sada su potvrđena 4 pozivna predavanja, izbor predavanja i predavača po pozivu je urađen na osnovu savremenih trendova u ovoj naučnoj oblasti, ali i problematike vezane za metode istraživanja i sanacije klizišta u našoj zemlji.

Predavanja po pozivu održaće:
1. Prof. Dr Kyoji Sassa (IPL World Centre, Kyoto University, Japan) Izvršni direktor - International Consortium on Landslides - ICL, Editor in Chief International Journal on Landslides (IF 2.814 M21)
2. Janusz Wasowski, PhD - CNR-IRPI (National Research Council - Institute for Geo-hydrological Protection)
3. Marinos Skempas, PhD, Geotechnical Consultant, Athens, Greece, World Bank consultant
4. Prof. Dr Leonardo Cascini, Dipartimento di Ingegneria Civile/DICIV, Universita degli Studi di Salerno, Italy

Detaljnije informacije o simpozijumu možete pronaći na sajtu resylab2015.rgf.rs.

29. novembar 2020.