:: Naslovna strana > Vesti > Raspisivanje dopunskih izbora za članove Skupštine

20.03.2006.
Raspisivanje dopunskih izbora za članove Skupštine
  Na osnovu Statuta Inženjerske komore Srbije, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije doneo je Odluku o raspisivanju dopunskih izbora za članove Skupštine Inženjerske komore Srbije u regionu Niš.

Obrazloženje:
Odredbama člana 49. Statuta Inženjerske komore Srbije ("Službeni glasnik RS" br. 88/05) predviđeno je, da u slučaju da se za vreme trajanja mandata smanji broj članova organa Komore, vrše dopunski izbori po postupku za redovni izbor.

Odredbama člana 14. stav 2. Statuta Inženjerske komore Srbije propisano je da se izbori za delegate Skupštine u matičnim sekcijama projektanata i izvođača radova, obavljaju po izbornim jedinicima, odnosno regionima utvrđenim odlukom Upravnog odbora.

Kako su dva člana Skupštine Komore - predstavnik matične sekcije projektanata - podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture - prof. dr Dušan Ilić i predstavnik matične sekcije izvođača radova - podsekcija diplomiranih građevinskih inženjera - Zoran Stevanović iz Niša preminuli, raspisuju se dopunski izbori za dva člana Skupštine Komore u regionu Niš.

Preuzmite tekst odluke sa obrazloženjem.