Matične sekcije >

Upravni odbor >>
Nadzorni odbor >>

Mirovanje članstva
Inženjerska komora Srbije - Matična sekcija urbanista je sponzor elektronske publikacije o urbanom dizajnu koju možete pogledati na sajtu www.urbandesign.rs
YouTube kanal Komore

:: Naslovna strana > Vesti > Predavanje na temu "The legal acts on digital signature in ECEC member countries and the experiences of the profession"

20.01.2016.
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije i Evropskog saveta inženjerskih komora (ECEC), 28. januara 2016. godine, sa početkom u 16 časova, održaće se predavanje na temu "The legal acts on digital signature in ECEC member countries and the experiences of the profession".

Kao što je poznato, u Srbiji su stupile na snagu odredbe Zakona o planiranju i izgradnji i odredbe Pravilnika o postupku sprovođenja objedinjene procedure kojima je propisano da se od 1. januara 2016. godine projektna dokumentacija za dobijanje građevinske dozvole, predaje u elektronskoj formi sa elektronskim potpisom licenciranog inženjera.

Od 1. jula 2016. godine, na osnovu Direktive EU br. 910/2014, u svim zemljama članicama Evropske unije, kao i zemljama kandidatima za članstvo u EU, obavezna je primena elektronskog potpisa i elektronskog pečata.

Predavanje ima za cilj upoznavanje inženjera svih struka sa iskustvima zemalja u regionu, zemalja članica Evropske unije, kao i Srbije, u oblasti primene kvalifikovanog elektronskog potpisa u procesu izrade projektno-tehničke dokumentacije i izdavanja elektronskih građevinskih dozvola.

Predavanje će se održati u formi Webinara sa direktnim učešćem predavača iz Austrije, Italije, Makedonije, Crne Gore i Srbije.

Predavanje će se direktno prenositi u Beogradu, u regionalnim kancelarijama Inženjerske komore Srbije u Novom Sadu, Nišu, Kraljevu, Valjevu, Subotici, kao i u Boru.

Takođe, ovo predavanje direktno će prenositi i preduzeće STRABAG d.o.o. Beograd.

Predavanje će direktno prenositi i druge inženjerske komore, članice Evropskog saveta inženjerskih komora (ECEC).

Iskustva Austrije u ovoj oblasti preneće Dr. Herbert Döller iz projektantske kuće Döller Dr. Vermessung Ziviltechniker GmbH, a iskustva Italije Martina Righetti iz Fondacije obrazovnog centra Consiglio Nazionale degli Ingegneri. Generalni sekretar Komore ovlašćenih arhitekata i građevinskih inženjera Makedonije, Dimče Atanasovski predstaviće iskustva Makedonije, koja su u velikoj meri korišćena i prilikom uvođenja potpisivanja tehničke dokumentacije kvalifikovanim elektronskim potpisom i u našoj državi. Doc. dr Biljana Šćepanović, Građevinski fakultet u Podgorici, predstavnik Inženjerske komore Crne Gore, prezentovaće primenu elektronskog potpisa u Crnoj Gori. Iskustva Srbije u upotrebi kvalifikovanog elektronskog potpisa u procesu izrade projektno-tehničke dokumentacije i izdavanja elektronskih građevinskih dozvola (šta je do sada urađeno, pravci u kojima će se dalje razvijati ova oblast), predstaviće predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije i potpredsednik Evropskog saveta inženjerskih komora, prof. dr Dragoslav Šumarac.

Predavanje je namenjeno inženjerima svih struka, članovima Inženjerske komore Srbije.

Ovo predavanje se održava u okviru zajedničkog Evropskog programa profesionalnog usavršavanja za 2016. godinu i vrednovano je sa 12 bodova za prijavljene učesnike, članove Inženjerske komore Srbije.

Visina kotizacije za prisustvo na predavanju iznosi 600,00 dinara, po polazniku, sa uračunatim PDV-om.
Kotizacija se uplaćuje na tekući račun Inženjerske komore Srbije br. 160-40916-33.
Poziv na broj: uneti broj svoje licence, model se ne unosi, ostaje nepopunjen.

Dokaz o uplati dostavlja se na dan održavanja predavanja, prilikom registracije učesnika.

Za prisustvo predavanju možete se prijaviti putem sledećih linkova:

Link za prijavu prisustva u Beogradu (Inženjerska komora Srbije),
Link za prijavu prisustva u Beogradu (Građevinski fakultet u Beogradu),
Link za prijavu prisustva u Novom Sadu,
Link za prijavu prisustva u Nišu - Promenjena lokacija održavanja webinara,
Link za prijavu prisustva u Kraljevu,
Link za prijavu prisustva u Valjevu,
Link za prijavu prisustva u Subotici,
Link za prijavu prisustva u Boru - Promenjena lokacija održavanja webinara,
Link za prijavu prisustva u Gornjem Milanovcu,
Link za prijavu prisustva u Kragujevcu,
Link za prijavu prisustva u Kragujevcu (Fakultet inženjerskih nauka),
Link za prijavu prisustva u Kostolcu,
Link za prijavu prisustva u Novom Pazaru.

21. oktobar 2019.