:: Naslovna strana > Arhiva vesti > Promocija programskog paketa

20.01.2004. Promocija programskog paketa za izradu projektne dokumentacije

Promocija programskog paketa za izradu projektne dokumentacije, održana je 20. 01. 2004. god., u svečanoj sali Inženjerske komore Srbije u saradnji sa Ministarstvom urbanizma i građevina.

Ministar, prof. dr Dragoslav Šumarac, je obavestio prisutne da građani koji su podneli kompletnu dokumentaciju, treba u roku od dva meseca po dobijanju obaveštenja da dostave projekat izvedenog objekta.

U ime autora programa, predsednik Inženjerske komore Prof. dr Miloš Lazović je istakao da je programski paket, koji sadrži prateće formulare i upustva, urađen od strane stručnih timova, čijim korišćenjem rad na izradi dokumentacije postaje efikasan i postiže se ujednačen nivo obrade tehničke dokumentacije. Takođe ovim upustvima definiše se neophodan sadržaj i potreban nivo razrade projektne dokumentacije za potrebe legalizacije objekata.

Promociji su prisustvovali, pored licenciranih inženjera, i predstavnici opštinskih odeljenja za urbanizam i komunalno građevinske poslove, koji su dobili CD i ugledni primerak projekta.

CD sa programom i ugledni primerak projekta izvedenog objekta, mogu preuzeti svi licencirani inženjeri-projektanti u IKS. Licencirani inženjeri koji žive van Beograda, program mogu preuzeti u odeljenju za urbanizam i komunalno građevinske poslove opština, koje su imali svoje predstavnike na promociji.

Spisak opština koje su preuzele programski paket i ugledni primer >>>

23. novembar 2020.