:: Naslovna strana > Vesti > Održani "Susreti prostornih planera Srbije - 2007." Na Kopaoniku

19.09.2007.
Održani "Susreti prostornih planera Srbije - 2007." Na Kopaoniku
  U periodu od 12. do 14. septembra na Kopaoniku su održani "Susreti prostornih planera Srbije - 2007.", koje je organizovala Matična sekcija planera Inženjerske komore Srbije. Susreti su imali oko 120 učesnika, i to oko 60 odgovornih planera članova Komore, kao i isti toliki broj gostiju iz planerskih institucija, lokalnih samouprava, članova Asocijacije prostornih planera Srbije i dr.

Susreti prostornih planera Srbije predstavljaju nastavak tradicije susreta prostornih planera Jugoslavije koji su se održavali u Dubrovniku. Početkom 2006. godine Izvršni odbor Matične sekcije planera je ocenio da je potrebno nastaviti sa tradicijom susreta prostornih planera u Srbiji, nakon čega je doneta odluka da se svake godine održavaju susreti u organizaciji Matične sekcije planera. Upravo održani Susreti su drugi u nizu, odnosno 13. ukoliko se računaju i raniji susreti prostornih planera Jugoslavije. Osnovni cilj susreta je bio razmena iskustava odgovornih planera kao rukovodilaca izrade prostornih planova, kao i razgovor o aktuelnim pitanjima struke prostornog planiranja.

Možete preuzeti kompletan izveštaj sa Susreta predsednika IO matične sekcije prostornih planera Nebojše Stefanovića ovde

01. decembar 2020.