:: Naslovna strana > Vesti >"Savremene tendencije u projektovanju i izvođenju radova u inženjersko tehničkim oblastima"

19.06.2008.
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - regionalnih odbora podsekcije diplomiranih inženjera ostalih tehničkih struka sa regiona Novi Sad, održaće se Okrugli sto "Savremene tendencije u projektovanju i izvođenju radova u inženjersko tehničkim oblastima" - Ekologija u poljoprivredi i agroindustriji, u četvrtak, 26. juna 2008. godine, Sala Privredne komore Vojvodine (III sprat), Master centar Novosadskog sajma, Hajduk Veljkova br.11 Novi Sad, sa početkom u 12,00 časova
OKRUGLI STO
Ekologija u poljoprivredi i agroindustriji
Četvrtak, 26. jun 2008. godine u Novom Sadu
Sala Privredne komore Vojvodine (III sprat)
Master centar Novosadskog sajma
Hajduk Veljkova br.11 Novi Sad
Početak: 12,00 časova
Program skupa:
  • Uvodna reč predsednika Organizacionog odbora Milan Samarđžija, dipl.inž.tehn., "Akcioni plan zaštite životne sredine sa usmerenjem na poljoprivredu"
  • Mr Jelena Knežević Tomić, "Kontrola plodnosti zemljišta kao preventivna mera zaštita od degradacije"
  • Dr Lazar Savin, "Ekološki standardi za ograničenje emisije izduvnih gasova"
  • Prof Mile Klašnja dipl.inž.tehn., "Otpadne vode prehrambene industrije, problem sa aspekta zaštite okoline i pravci rešavanja"
  • Prof.Gordana Ušćebrk, Dr Dragan Žikić "Sistemi i standardi u poljoprivredi i prehrambenoj industriji"
  • Pauza
  • Diskusija Dr. Dobrila Šikoparija, dipl.inž.šum., "Pregled stanja i novi predlozi za reviziju postojećih i uvođenje novih licenci"
  • Koktel
Cilj skupa je upoznavanje stručne javnosti sa ISO normama prehrambene industrije, primena tečnih energenasa u mašinama za poljoprivredu, prečišćavanje otpadnih voda, uvođenje novih trendova u industriji agrovojvodine i približavanje normama Evropske ekonomske zajednice u tim oblastima.

27. novembar 2020.