:: Naslovna strana > Vesti > FORUM URBANUM - Sajam urbanizma

19.02.2015.
FORUM URBANUM - Sajam urbanizma

Matična sekcija urbanista organizuje skup "FORUM URBANUM - Sajam urbanizma", na Borskom jezeru, u hotelu "Jezero" u periodu od 10. do 12. juna 2015. godine, i to kao redovni godišnji pregled urbanističkih ostvarenja članova sekcije.

Skup FORUM URBANUM - Sajam urbanizma", se organizuje sa temom "URBANIZAM U KONTEKSTU", sa dve podteme skupa:

1. Obeležavanje 50 godina rada i postojanja međunarodne organizacije ISOCARP, na nacionalnom nivou, kroz prikaz i analizu velikih urbanističkih ideja u Srbiji u poslednjih 5 decenija. U ovoj kategoriji očekuje se da prezenteri, po svom izboru, prikažu neki od značajnih urbanističkih planova, projekata ili konkursa, te da daju osvrt na stepen njegove realizacije, nastala odstupanja i odnos realnog i utopističkog u nekadašnjoj i sadašnjoj viziji prostora.
2. Prikaz redovnog rada i dostignuća urbanista Srbije - članova Sekcije, kroz prezentaciju metoda i pristupa, uslova i problema, kao i postignutih rezultata.

Skup će se održati na Borskom jezeru, u hotelu "Jezero", od 10. do 12. juna 2015. godine (sreda, četvrtak, petak).

Predviđena kotizacija u bruto iznosu od 1.200,00 dinara, koja će se uplaćivati na tekući račun IKS, broj 160-40916-33. Kotizacija obuhvata troškove smeštaja, učešće na skupu, prateći materijal, posluženje za vreme pauze i dr. Ukoliko troškove snosi pravno lice, pozvati službu za računovodstvene poslove IKS-a (tel. 011/655-7426 ili 011/655-7425). Dokaz o uplati dostavićete Ivani Lazin na e-mail: ivana.lazin@ingkomora.rs ili na fax. 011/2648-523, nakon objave spiska prijavljenih učesnika.

Broj mesta je ograničen na 80, a prednost imaju članovi sekcije urbanista (licencirane urbaniste sa šiframa 200, 201, 202 i 203) koji imaju pripremljene i odobrene radove za skup, a dalje, do konačnog broja, po redosledu prijavljivanja, proporcionalno po regionima, u skladu sa regionalnom organizacijom Komore. Uslov je plaćena članarina za tekuću godinu, tj. period.

Drugi zainteresovani i oni koji zakasne sa prijavom, a imaju želju da prisustvuju skupu, mogu da obezbede smeštaj u svojoj režiji, bez plaćanja kotizacije, u sobama hotela Jezero (kontakt osoba - Miodrag Milovanović, tel. +381 30 482 940). Detaljniji informacije o pomenutom hotelu možete videti na sajtu www.hoteljezero.rs.

Molimo sve zainteresovane članove, da se prijave sekretaru Matične sekcije urbanista, Ivani Lazin na e-mail ivana.lazin@ingkomora.rs (poslati ime, prezime i broj licence, mesto boravka kao i informaciju koji rad ili plan pripremate za sajam, odnosno naznaku da samo učestvujete na skupu). Prijavljivanje učesnika počinje 19.02.2015., a zaključuje se 13.03.2015. godine.

Molimo Vas da radove pripremite u skladu sa datim standardima:

Apstrakt: naslov, ime i zvanje autora, insitutucija
max. 500 reči, do 5 ključnih reči
Word, font Arial, veličina 11
Rad i prezentacija:
Power Point, max. 15 minuta, tj. 10 slajdova
Plakat za izložbu - prikaz produkcije (planovi, projekti, studije...)
prijava - kratak opis do 200 reči
format za izlaganje 100x70 cm
Jedan pisani rad/plakat za izlaganje - maksimalno tri koautora mogu da se prijave, jedan autor ili autorski tim mogu da prijave maksimalno jedan rad.

Rok za dostavljanje sažetka radova Sekretarijatu Komore (sekretaru Sekcije, Ivani Lazin - sa naznakom za Forum urbanum) je od 19.02.2015. do 13.03.2015. godine. Posle 13.03.2015, neće se primati novi radovi ili apstrakti.

Selekciju radova izvršiće Izvršni odbor Matične sekcije urbanista, u roku dostavljenih sažetaka, po sledećim kriterijumima:

- da odgovara osnovnoj temi skupa ili podtemama;
- da je rad originalan;
- da afirmiše struku, prikazuje nove metode, saznanja, pozitivna iskustva;
- da definiše ključna pitanja i probleme, daje odgovore i
- da ne vređa rad i stav drugih kolega i institucija.

Radovi će biti odabrani za izlaganje i objavljivanje na CD-u.

Pitanja ili dileme koje se odnose na organizaciju i tematiku Skupa (rada/plana) možete razrešiti u kontaktu sa Organizacionim odborom ili sekretarom sekcije.

Izvršni odbor će blagovremeno obavestiti sve autore prijavljenih radova o rezultatu selekcije i daljoj pripremi za skup, do 27.03.2015. godine.

Konačna lista prijavljenih učesnika i početak uplate kotizacija biće 06.04.2015. godine, a finalni program i satnica skupa biće Vam dostavljena do 22.05.2015. godine.

S poštovanjem,
Organizacioni odbor Skupa: dr Nataša Danilović Hristić, dipl.inž.arh., mr Žaklina Gligorijević dipl.inž.arh. i Nikola Lečić, dipl.inž.arh.

Program skupa preuzmite ovde.

Uputstvo za dolazak u hotel "Jezero" preuzmite ovde.

Najavu događaja na sajtu Međunarodnog društva gradskih i regionalnih planera (ISOCARP) možete pogledati na sledećem linku.
Rezultate anonimne ankete možete pogledati na sledećem linku.
Tačne odgovore na test možete pogledati na sledećem linku.

26. novembar 2020.