:: Naslovna strana > Vesti >7. Beogradska internacionalna nedelja arhitekture - BINA 2012

18.04.2012.
7. Beogradska internacionalna nedelja arhitekture - BINA 2012
  Društvo arhitekata Beograda i Kulturni centar Beograda organizuju 7. Beogradsku internacionalnu nedelju arhitekture - BINA 2012 koja će biti održana u periodu od 19. aprila do 4. maja 2012. godine.

Beogradska internacionalna nedelja arhitekture, koju su 2006. godine pokrenuli Društvo arhitekata Beograda i Kulturni centar Beograda, kao sveža, dinamična snaga u oblasti arhitekture i urbanog planiranja u Srbiji, obuhvata izložbe, predavanja, radionice i stručno vođenje kroz grad. BINA prepoznaje da odmereno i kultivisano delovanje i razmena između grada i ljudi oslobađa vitalnu energiju, kao i da je jačanjem te energije moguće doći do rešenja za poboljšanje opštih uslova u gradovima. Više od toga, upravo je ta energija suštinski činilac neophodan za održavanje i razvoj grada. Ovakvo shvatanje zajedničke energije osnovna je ideja ovogodišnje manifestacije, čija je tema Energija grada. BINA 2012 održava se od 19. aprila do 4. maja. Jedan od programskih vrhunaca je izložba Pedeset godina arhitekture Londona - domaćina Olimpijskih igara 2012, koja će trajati do 8. 5. 2012. Kao I prethodnih godina, Beogradsku internacionalnu nedelju arhitekture u mnogome pomaže Inžinjerska komora Srbije. Uz pomoć komore BINA je izrasla u afirmisanu platformu za dijalog i razmenu u regionu. Dobro došli na BINU 2012, uživajte u njenoj energiji i pustite je da raste!

Detaljnije informacije na sledećem linku.

Program manifestacije možete preuzeti ovde.

01. decembar 2020.