:: Naslovna strana > Vesti >Održana prezentacija renomiranog arhitekte Daniela Libeskinda

18.03.2009.
Održana prezentacija renomiranog arhitekte Daniela Libeskinda
  U organizaciji kompanije "Luka Beograd", Inženjerske komore Srbije - Matične sekcije urbanista i Društva arhitekata Beograda, održana je prezentacija renomiranog arhitekte Daniela Libeskinda, 02. marta 2009. godine u Beogradu, u Amfiteataru Arhitektonskog fakulteta.
Daniel Libeskind jedan je od najznačajnijih arhitekata današnjice koji je trenutno angažovan i na projektu Luke Beograd i uređenju beogradskog priobalja. Njegovo iskustvo kreće se od velikih kulturnih centara i komercijalnih institucija preko muzeja, koncertnih hala, kongresnih centara, univerziteta, hotela pa čak i privatnih kuća.

I pored svih velikih projekata koje je radio, svakako da je njegovo ime najviše proslavljeno dobijanjem nagrade na javnom konkursu "World Trade Center". On je master planer memorijalnog kompleksa Svetskog trgovinskog centra koji je srušen 11.septembra u Njujorku i u njega su trenutno uprte oči kako stručne, tako i najšire moguće javnosti jer će neboder biti visok tacno 1776 stopa što je veoma simbolično jer je 1776. godine doneta Americka deklaracija o nezavisnosti što je veoma značajan podatak u američkoj istoriji.

Daniel Libeskind dobitnik je mnogobrojnih priznanja i nagrada iz oblasti arhitekture, ali i priznanja koja prevazilaze njegovu struku kao što je Medalja za zasluge na polju kulture koju je dobio od Nemačke Vlade 2007. godine.

Neposredan povod dolaska gospodina Libeskinda je prezentacija njegove vizije razvoja Beograda. Pomenutoj prezentaciji prisustvovali su predstavnici relevantnih institucija, brojni studenti Arhitektonskog fakulteta, gradjani Beograda kao i članovi Inženjerske komore Srbije - Matične sekcije urbanista.
Materijal prezentacije gospodina Daniel Libeskinda, možete pruzeti ovde
Slike prezentacije gospodina Daniel Libeskinda, možete pruzeti ovde