:: Naslovna strana > Vesti > Elektromagnetska kompatibilnost (EMC), seminar u Beogradu

Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi

Naziv Elektromagnetska kompatibilnost (EMC) - Nove evropske direktive i srpski pravilnici u oblasti elektromagnetske kompatibilnosti (EMS) i radio opreme i telekomunikacione terminalne opreme (RTTE): Primena standarda i ispitivanja u laboratoriji
Organizator Institut za standardizaciju Srbije
Oblast (šira i uža) Elektrotehnika, elektromagnetska kompatibilnost; telekomunikacije
Ciljne grupe Licencirani inženjeri elektrotehnike (projektanti i izvođači) (šifre licenci 350, 351, 352, 353, 450, 451 i 453)
Predavač Aleksandar Dragićević, savetnik u Sektoru za infrastrukturu kvaliteta i bezbednost proizvoda na tržištu, Ministarstvo privrede
Dragan Vuksanović, rukovodilac Sektora za elektrotehničku standardizaciju, Institut za standardizaciju Srbije
Saša Jorgovanović, direktor Laboratorije za EMC ispitivanje, Idvorski laboratorije
Marko Radić, vodeći inženjer za ispitivanje EMC i radio-spektra, Idvorski laboratorije
Andrijana Lazić, laboratorijski inženjer, Idvorski laboratorije
Termin održavanja 24. novembar 2015. god, u 10,00 časova
Mesto održavanja Institut za standardizaciju Srbije (Stevana Brakusa 2, Banovo brdo, Beograd) i Idvorski laboratorije d.o.o. (Volgina 15, Zvezdara, Beograd) - obezbeđen organizovani prevoz Institut za standardizaciju Srbije (Stevana Brakusa 2, Banovo brdo, Beograd)
Cilj i očekivani rezultati Evropske direktive u oblasti EMC i RTTE su izmenjene i očekuje se njihova primena od 2016. godine, kao i izmene srpskih pravilnika kojima su preuzete te direktive. Seminar ima za cilj da pojasni planirane izmene iz Predloga pravilnika o elektromagnetskoj kompatibilnosti, nove zahteve i primenu harmonizovanih i srpskih standarda za dokazivanje usaglašenosti proizvoda. Posebnu vrednost seminara čine praktične demonstracije ispitivanja proizvoda u realnim uslovima savremeno opremljene laboratorije za EMC i radio-merenja.
Vrednovanje

Seminar je vrednovan sa 6 bodova za učesnike, odnosno sa 4 boda za predavače koji su članovi Komore i uvršćeno je u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti zajedničkog evropskog programa obuke za 2015. godinu.

Kotizacija Instituta za standardizaciju Srbije

Iznos kotizacije za prisustvovanje skupu naplaćuje se 12.350,00 dinara. Za članove Instituta naknada se umanjuje 25%. Za članove komisija Instituta naknada se umanjuje 15%. Za organizacije koje prijave više od dva polaznika, za sve učesnike odobrava se popust od 10% visine naknade po učesniku. Za detaljnije informacije kontaktirajte Institut za standardizaciju Srbije na tel. 011 3409 340 i 011 3409 366 ili E-poštu: iss-edukacija@iss.rs
Uplata kotizacije vrši se nakon prijavljivanja i dostave predračuna od ISS.

Kotizacija Inženjerske komore Srbije

Visina kotizacije za prisustvo na stručnom skupu iznosi 200,00 dinara, po osobi, sa uračunatim PDV-om. Ista se uplaćuje na tekući račun Inženjerske komore Srbije 160-40916-33. Dokaz o uplati dostavlja se na dan održavanja stručnog skupa. Poziv na broj: uneti broj bilo koje licence; model se ne unosi, ostaje prazan.
Dokaz o uplati dostavlja se na dan održavanja predavanja.

Prijavljivanje Prijavljivanje se vrši preko internet stranice ISS na sledećem linku: http://www.iss.rs/rs/pages/page_208.html

02. decembar 2020.