:: Naslovna strana > Vesti >Konferencija "Zidane konstrukcije - nosivost, trajnost i energetska efikasnost"

17.11.2010.
Konferencija "Zidane konstrukcije - nosivost, trajnost i energetska efikasnost"
  Zidane zgrade istorijski, a i danas, su najprisutnije u graditeljstvu i prema podacima u 2009. godini zastupljene su sa preko 80% u stambenoj izgradnji. Zidane konstrukcije su takođe prisutne i u javnim zgradama, kao i u velikom broju sakralnih objekata. U ranijem periodu, projektovanje i građenje zidanih objekata je u najvećoj meri bilo zasnovano na empiriji i iskustvu, dok se u savremenoj građevinskoj praksi ovi objekti tretiraju na naučnom nivou kao i objekti od čelika, betona, drveta i dr. Evrokod 6 za zidane konstrukcije je ravnopravan sa drugim evrokodovima.

Zidane konstrukcije u eksploataciji pružaju sigurnost, trajnost i maksimalno racionalnu potrošnju energije. Istovremeno, pružaju široke mogućnosti kreacije u oblasti arhitekture. Kretanja u izgradnji postavljaju sve veće zahteve za maksimalnu energetsku efikasnost u eksploataciji, pa zato treba očekivati dalju afirmaciju zidanih konstrukcija.

Cilj Konferencije je da se ukaže na brojne mogućnosti korišćenja i unapređenja zidanih konstrukcija u savremenim uslovima.

Teme i autori Konferencije
  1. Društveni i ekonomski značaj dugovečnosti zidanih građevina - Prof. dr Nađa Kurtović-Folić (FTN - Novi Sad)
  2. Toplotna svojstva materijala i elemenata za zidanje - Prof.dr Dragica Jevtić (Građevinski fakultet - Beograd), Mirjana Drpić (Institut IMS - Beograd), Vladimir Denić (Udruženje IGP - Beograd).
  3. Faktori nosivosti zidanih konstrukcija - Prof. dr Mihailo Muravljov, Prof. dr Boško Stevanović (Građevinski fakultet - Beograd)
  4. Ojačanje zidanih konstrukcija u seizmičkim područjima - Prof. dr Dragoslav Šumarac (Građevinski fakultet-Beograd), Zoran Petrašković (DC SISTEM -Beograd).
  5. Seizmička analiza zidanih zgrada prema evrokodu EN 1998-1 - Prof. dr Đorđe Lađinović (FTN - Novi Sad).
  6. Uzroci i mehanizmi deterioracije zidanih zgrada - Prof. dr Vlastimir Radonjanin, Prof. dr Mirjana Malešev, (FTN - Novi Sad)
  7. Trajnost, održavanje i zaštita konstrukcija zidanih zgrada - Prof. dr Radomir Folić (FTN - Novi Sad)
  8. Zaštita zidanih konstrukcija od požara - Slaviša Bogunović (Institut IMS - Beograd)
  9. Termotehnički parametri i sposobnost zidanih zidova za akumuliranje toplotne energije - Prof. dr Goran Todorović (Građevinski fakultet- Beograd)
  10. Energetska efikasnost zidanih zgrada i izdavanje sertifikata u EZ - Karin Kärb (Institut fur energieausweis Gmbh-Linc)
  11. Zvučna izolacija unutrašnjih pregrada kod zidanih konstrukcija - Mr. Miomir Vasov, Prof. dr Zoran Grdić, Doc. dr. Gordana Topličić-Ćurčić (Građevinski fakultet-Niš).
  12. Finansijski aspekti primene mera unapređenja energetske efikasnosti zgrada - Prof. dr Maja Todorović (Mašinski Fakultet-Beograd).
  13. Energetski efikasna gradnja u republici Makedoniji - Doc.dr Todorka Samardzioska, Von Prof dr. Meri Cvetkovska ( Gradjevinski Fakultet-Makedonija)
PROGRAM RADA KONFERENCIJE

09:00-10:00 Prijava učesnika
10:00-10:15 Otvaranje
10:15-11:45 Prezentacija radova 1-7
11:45-12:15 Kafe- pauza
12:15-14:00 Prezentacija radova 7-14
14:00-15:00 Pitanja, odgovori i diskusije

Informacije o konferenciji Sve informacije o Konferenciji mogu se dobiti u Društvu za ispitivanje i istraživanje materijala i konstrukcija Srbije, Beograd, Kneza Miloša 9/I, telefon 011/3242-589 ili na e-mail dimk@ptt.rs

Članovi Inženjerske komore Srbije su oslobođeni obaveze plaćanja kotizacije.

Prijave učešća
Prijavu učešća na konferenciji možete preuzeti ovde. Prijavu treba dostaviti do 20.11.2010 godine na adresu DIMK SRBIJE.
Detaljnije informacije u vezi Konferencije (Organizacioni i Redakcioni odbor Konferencije, izlaganje referata i ostale informacije možete), možete pogledati ovde

01. decembar 2020.