:: Naslovna strana > Vesti >Skup predstavnika inženjerskih komora regiona

17.10.2006. Skup predstavnika inženjerskih komora regiona

Inženjerska komora Srbije organizovala je u petak, 13. oktobra 2006. godine, "Prvi skup predstavnika inženjerskih komora regiona". U radu skupa učestvovale su delegacije Inženjerske zbornice Slovenije, predvođena predsednikom Črtomirom Remecom, Hrvatske komore arhitekata i inženjera u graditeljstvu na čelu sa predsednikom Damirom Delačom, Inženjerske komore Crne Gore predvođena predsednikom Milojicom Zindovićem i Inženjerske komore Mađarske na čelu sa predsednikom Dr. Kovats Gaborom kao i predstavnik Evropske asocijacije inženjerskih komora (ECEC), potpredsednik gospodin Mirko Orešković. U radu skupa učetvovali su i predstavnici Ministarstva za kapitalne investicije Srbije.

Na Skupu su bila izneta iskustva i vođene rasprave na teme Minimalnih cena usluga, Suda časti, i Permanentnog usavršavanja članstva. U okviru skupa posebno je razmatrana međunarodna saradnja ovih pet komora regiona, nakon čega je i potpisan Aneks ugovora o saradnji kojim su Inženjerska komora Srbije i Inženjerska komora Crne Gore pristupile sporazumu o saradnji koji već postoji od novembra 2005. godine na nivou Inženjerske zbornice Slovenije, Hrvatske komore arhitekata i inženjera u graditeljstvu i Inženjerske komore Mađarske. (Tekst sporazuma i aneksa ugovora o saradnji bice uskoro objavljeni na internet sajtu Inženjerske komore Srbije.)

Nakon Skupa koji je održan u prostorijama Inženjerske komore Srbije, učesnici su posetili gradilište Hrama Svetog Save u Beogradu.

28. novembar 2020.