:: Naslovna strana > Vesti >Dodeljene Godišnje nagrade Inženjerske komore Srbije

17.06.2009.
Dodeljene Godišnje nagrade Inženjerske komore Srbije
  Povodom šest godina postojanja, proslavljen je Dan Inženjerske komore Srbije 14. juna 2009. godine u Pozorištu na Terazijama u Beogradu. Svečanosti je prisustvovalo oko 400 gostiju iz cele Srbije. Među brojnim zvanicama, prisutni su bili i Aleksandra Damnjanović - Petrović, pomoćnik Ministra za životnu sredinu i prostorno planiranje, Dušanka Sremački, pokrajinski sekretar za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo, Yang Chunmin, Prvi sekretar Ambasade Narodne Republike Kine u Republici Srbiji, Črtomir Remec i Željko Vukelić, predstavnici Inženirske zbornice Slovenije, Ginka Dimova, Stamat Kamilarov i Georgi Kordov, predstavnici Komore inženjera za investiciono projektovanje (KIIP) Regionalne Kolegije Sofija - grad, Mirjana Bučam i Slavica Vidaković, predstavnici Inženjerske komore Crne Gore, direktori firmi i preduzeća i ostali uvaženi gosti.

Prisutne je pozdravio predsednik Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, osvrnuvši se na dosadašnji rad i ciljeve Komore u narednom periodu.

Aleksandra Damnjanović - Petrović, pomoćnik Ministra za životnu sredinu i prostorno planiranje, Dušanka Sremački, pokrajinski sekretar za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo i Yang Chunmin, Prvi sekretar Ambasade Narodne Republike Kine u Republici Srbiji, obrativši se prisutnima, istakli su značaj saradnje sa Inženjerskom komorom Srbije.

Prisutne su pozdravili i predsednik Inženirske zbornice Slovenije, gospodin Črtomir Remec i sekretar Komore inženjera za investiciono projektovanje KIIP Regionalne Kolegije Sofija - grad, Georgi Kordov, osvrnuvši se na dosadašnje uspešne odnose komora u regionu.

U povodu 130 - te godišnjice rođenja velikog srpskog naučnika Milutina Milankovića, njegov graditeljski opus predstavio je prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Inženjerske komore Srbije.

Po treći put, dodeljene su nagrade Inženjerske komore Srbije u tri kategorije.

Nagrada za životno delo, dodeljena je akademiku Branislavu Mitroviću, dipl.inž.arh.

Tri nagrade za izuzetno dostignuće u struci iz delatnosti članova Komore, uručene su:
  • prof. dr Vojislavu Milovanoviću, dipl.građ.inž., za izuzetno dostignuće u organizaciji, upravljanju, inženjerskoj koordinaciji i stručnom inženjerskom radu u svojstvu protoneimara zavetnog projekta Srpske pravoslavne crkve i naroda - Hramu Svetog Save na Vračaru, u Beogradu.
  • autorskom timu - prof. dr Zoranu Petkoviću, dipl.maš.inž. i prof. dr Srđanu Bošnjaku, dipl.inž.maš. za Glavni mašinski projekat mehanizacije navoza za brod mase 1800t u brodogradilištu "BOMEX 4M" Stajićevo.
  • Draganu Stašiću, dipl.inž.el. - autoru knjige "Normativ za elektro radove u građevinarstvu".

Tri nagrade za ostvarivanje izuzetnih rezultata na početku stručne karijere, uručene su:
  • Predragu M. Petronijeviću, dipl.građ.inž. najboljem studentu konstruktivnog smera na Građevinsko-arhitektonskom fakultetu u Nišu. Uradio je veliki broj statičkih projekata za objekte koji su realizovani ili su u toku. Trenutno je na doktorskim studijama u Građevinsko-arhitektonskom fakultetu u Nišu. Izabran je za zvanje saradnika na katedri za tehničku mehaniku i teoriju konstrukcija.
  • Ivanu Zlatanoviću, dipl.inž.maš. Na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu, zaposlen je od 2003. godine kao saradnik u nastavi, a 2008. godine je izabran u zvanje asistenta u užoj naučnoj oblasti Mehanika i Termodinamika. Autor je i koautor 14 naučnih i stručnih radova. Učestvovao je u realizaciji dva domaća naučno-istraživačka projekta, jednog domaćeg projekta Nacionalnog programa energetske efikasnosti Ministarstva za nauku tehnologije i razvoj Republike Srbije i jednog međunarodnog naučno-istraživačkog projekta tehnološkog razvoja.
  • autorskom timu - Mariji Savković, dipl.inž.arh. i Mariji Milovanović, dipl.inž.arh. za Idejno arhitektonsko rešenje zgrade Oblasnog centra kontrole letenja na Aerodromu "Nikola Tesla" - Surčin.

Nagrade su uručili Dragoslav Šumarac, predsednik Inženjerske komore Srbije, Milisav Damnjanović, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije i Dragomir Acović, predsednik Komisije za utvrđivanje ispunjenosti uslova za dodelu nagrada.

Nakon dodele godišnjih nagrada Komore, uvaženi gosti su uživali u mjuziklu "Brijantin", u režiji Mihajla Vukobratovića.

Galeriju slika sa proslave možete pogledati ovde.

01. decembar 2020.