:: Naslovna strana > Vesti >Proslavljen Dan Inženjerske komore Srbije

17.06.2008.
Proslavljen Dan Inženjerske komore Srbije
  Povodom petogodišnjice postojanja, proslavljen je Dan Inženjerske komore Srbije u Operi i teatru Madlenianum u Zemunu, 14. juna 2008. godine. Među brojnim zvanicama, prisutni su bili i predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti, akademik Nikola Hajdin, predsednik Privredne komore Beograd, gospodin Milan Janković, predstavnici Komore inženjera za investiciono projektovanje (KIIP) Regionalne Kolegije Sofija - grad, predsednik Dimitar Načev, potpredsednik Svilen Ivanov, sekretar Georgi Kordov i šef kabineta Maria Stefanova, članovi Komore i mnogobrojni gosti.

Prisutne je pozdravio predsednik Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, osvrnuvši se na dosadašnji rad Komore. Istakao je značaj Sporazuma o saradnji između Inženjerske komore Srbije i Komore inženjera za investiciono projektovanje KIIP Regionalne Kolegije Sofija - grad, koji je potpisan na sam dan proslave. Zatim su se prisutnima obratili predsednik Privredne komore Beograd, Milan Janković i predsednik Komore inženjera za investiciono projektovanje KIIP Regionalne Kolegije Sofija - grad, Dimitar Načev, istakavši značaj saradnje između komora.

Po drugi put, dodeljene su nagrade Inženjerske komore Srbije u tri kategorije. Nagrada za životno delo, dodeljena je akademiku Đorđu Zlokoviću. Tri nagrade za izuzetno dostignuće u struci iz delatnosti članova Komore, uručene su prof. dr Ivanu Aleksiću, dipl.inž.geod., za Projekat razvoja kapaciteta u upravljanju zemljištem i katastru nepokretnosti - TWINNING PROJECT - i ukupna dostignuća u struci, prof. dr Darku Marušiću, dipl.inž.arh. i Mileniji Marušić, dipl.inž.arh., za Upravno poslovni objekat Metals banke u Novom Sadu i mr Aleksandru Vučićeviću, dipl.pr.planer, za rukovodioca izrade prostornih planova i to: Regionalnog prostornog plana administativnog područja grada Beograda, Prostornog plana gradske opštine Obrenovac i Prostornog plana gradske opštine Surčin. Nagrada za ostvarenje izuzetnih rezultata na početku stručne karijere, dodeljena je autorskom timu Snežani Vesnić, dipl.inž.arh. i mr Vladimiru Milenkoviću, dipl.inž.arh., za arhitektonsko ostvarenje, Poslovna zgrada u Užicu.

Nagrade su uručili akademik Nikola Hajdin, akademik Branislav Mitrović, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, Dragomir Acović, predsednik Komisije za utvrđivanje ispunjenosti uslova za dodelu nagrada i prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Inženjerske komore Srbije.

Nakon dodele godišnjih nagrada Komore, nastupio je "kvartet snova" - Merima Njegomir, Ekstra Nena, Oliver Njego i Nikola Rackov i naši poznati glumci Seka Sabljić i Milenko Pavlov.

Galeriju slika sa proslave možete pogledati ovde

05. decembar 2020.