:: Naslovna strana > Arhiva vesti > Izbori - pripreme za vanrednu sednicu Skupštine IKS

15.10.2004. Izbori - pripreme za vanrednu sednicu Skupštine IKS

U sklopu priprema za vanrednu sednicu Skupštine IKS-a, između ostalog, obavezuju se matične sekcije da do prve sednice Skupštine Komore sprovedu izbore za nove Izvršne odbore matičnih sekcija i izvrše izbor predsednika Izvršnih odbora matičnih sekcija.

Predsednik Skupštine IKS-a, Prof. Branislav Mitrović, formirao je radnu grupu Skupštine za pripremu vanredne sednice, koja je u dogovoru sa predsednicima Izvršnih odbora izvršila pripreme za početak sprovođenja izbora za Izvršne odbore.

U toku je kandidovanje za predsednike podsekcija u okviru matičnih sekcija projektanata i izvođača radova. U skladu sa Odlukom, i pravilnikom o načinu organizovanja rada podsekcija, predloge kandidata daju regionalni odbori. Kandidovanje se završava 15. oktobra 2004. godine.

Od ponedeljka, 18. oktobra, na sajtu IKS biće postavljena aplikacija putem koje će svaki inženjer, pripadnik odgovarajuće podsekcije, posle autentifikacije (JMBG, broj licence), moći da glasa za predsednika podsekcije kojoj pripada.

Glasanje traje do 22. oktobra u ponoć, kada se zaključuje. 26. oktobra, izborna komisija proglašava izbor predsednika podsekcija i rezultati glasanja se objavljuju na sajtu Komore.

Na osnovu Statuta, član 47., izabrani predsednici podsekcija (5 za projektante i 5 za izvođače) su članovi Izvršnog odbora sekcije kojoj pripadaju.

Obaveštenje o izborima za preostale članove Izvršnih odbora IKS-a (matične sekcije projektanata i izvođača po 10 članova, urbanista 11 i planera 5) biće blagovremeno postavljeno na sajtu Komore i poslato svim članovima putem elektronske pošte.

Pogledajte Odluku Upravnog odbora o broju članova Izvršnih odbora IKS-a.

29. novembar 2020.