:: Naslovna strana > Vesti > Studenska izložba Enterijeri 012 u okviru manifestacije Noć muzeja

15.05.2012.
Studenska izložba Enterijeri 012 u okviru manifestacije Noć muzeja
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - Regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva arhitekata Niša u Galeriji DAN u periodu od 19. do 26. maja 2012. g., u okviru manifestacije Noć Muzeja održaće se
STUDENSKA IZLOŽBA ENTERIJERI 012
19. - 26. maj 2012. g.
Galerija DAN
Niš, Generala Milojka Lešjanina 52

I ove godine Regionalni odbori pridružuju se organizaciji značajne kulturne manifestacije na nivou Srbije i sveta "NOĆ MUZEJA", koja se održava u više stotina gradova u svetu. Enterijeri Studenata arhitekture sa regiona Niša je jedina studentska izložba Građevinsko-arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Nišu, koja bez prekida traje od 2000. g. do danas , a nekada pod imenom Unutrašnja arhitektura.
Selektovano je oko 150 grafičkih radova, 80 je ocenjeno sa najvišom ocenom 10, dok će 20 najboljih biti prikazano na izložbi i prezentovano u prepoznatljivom formatu kataloga, koji će i ovoga puta u celosti biti urađen u boji. Dizajn kataloga po tradiciji rade studenti učesnici izložbe kao i reklamni plakat, pozivnicu.
U saradnji sa Društvom arhitekata Niša i Građevinsko-arhitektonskim fakultetom Univerziteta u Nišu, izložba će se održati u Galeriji Društva arhitekata Niša.
Od prezentovanih radova na izložbi, stuedenti 6 nagrađenih radova će biti nagrađeno priznanjima i prigodnim knjigama iz oblasti arhitekrure.
Izložba za cilj ima i edukaciju stanovništva, da dobiju ideju kako bi svoj stambeni i radni prostor što kvalitetnije, funcionalnije, racionalnije i estetski prihvatljivije uredili svoje stambeno i radno okruženje. Ovakve izložbe služe stanovništvu i da shvate vrednost i značaj projekta i projektovanja i neophodnosti i potrebe angažovanja arhitekata, a studentima da ižlože svoj rad na uvid javnosti.

Svečano otvaranje zakazano je za subotu 19. maja 2012. godine, sa početkom u 22:00 h. u Galeriji DAN u Nišu.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbu i prisustvuju svečanom otvaranju.

27. novembar 2020.